Rozłączanie internetu itd

Otóż mam taki problem, że co jakiś czas rozłącza mi aplikacje internetowe - mam tu na mysli Gadu Gadu, Skype, Steam, tego typu rzeczy, natomiast internet ciągle działa, strony działają bez zarzutu. Ostatnio także pojawiły się wysokie pingi w grach sieciowych.

Moim providerem jest vectra a konfiguracja wygląda tak: mam modem, z modemu idzie kabel do routera, z routera do komputera. Muszę mieć tak, bo w drugim pokoju jest inny komputer i potrzebuje wifi.

Nie wiem od czego to, nic nie działa, włączanie, wyłączanie dmz, upnp czegokolwiek. Dlatego proszę o pomoc.

Router to Pentagram Cerberus P6381-3.

Pozdrawiam

Przy dużym pingu GG może się rozłączyć , proponuję zacząć od pingowania do wszystkich urządzeń przez które łączysz się z siecią . Jeżeli po LAN-ie pojawi się duży ping oznacza to problem z Twoja siecią . Ale napisałeś że drugi komputer łączy się przez Wi-Fi sprawdź czy na nim nie jest odpalony jakiś klient P2P . Jeżeli tak to polecam skorzystania z funkcji QoS (jeżeli router taką posiada)

Pozdrawiam

Na drugim komputerze nie chodzi żaden klient tego typu, nic nie jest ściągane, dlatego to mnie dziwi. A w jaki sposób mam pingować te urządzenia?