Rozlączanie internetu na komputerze po podłączeniu do routera TP-LINK

Witam
Kupiłem router TP-LINK TL-WR720N, podłączyłem pod niego laptopa, tablet i telefon. Z internetem na tablecie i telefonie wszystko w porządku, podczas gdy na komputerze (windows 10) jakiś horror - co chwilę rozłącza internet. Co mogę zrobić, żeby internet działał na komputerze tak, jak powinien?

Ile innych sieci jest w Twoim zasięgu? Na jakiej częstotliwości router rozgłasza sygnał? Jakie masz możliwości do zmiany tego parametru?

W moim zasięgu jest z 10 sieci, z czego tylko 3 o dobrym sygnale, reszta b. słabe. Router rozgłasza sygnał na 40mhz. W ostatnim pytaniu rozumiem, że pytasz o to, między jakimi częstotliwosciami mogę zmieniać? Jeśli tak to 20 i 40mhz.

Spotkałem się już z takim problemem na laptopach z W10. Jeśli było w okolicy dużo nadających sieci, laptop zachowywał się dokładnie tak jak napisałeś.

Chodziło mi o wartość “Channel”, którą pewnie masz ustawioną na Auto, a jeśli sygnał pracuje tak jak napisałeś to domyślnie jest w trybie 2,4 GHz - jak, obstawiam, wszystkie sieci w Twoim zasięgu. Zrób test i przełącz tą wartość na 5GHz po tym sprawdź jak będzie się zachowywał laptop. Minusem tego rozwiązania jest to, że tablet i telefon najprawdopodobniej stracą połączenie, bo ich karty mogą nie obsługiwać 5GHz :confused:

Ja się spotkałem też z takimi przypadkami (laptop z Windows 10) i na forach rady polegały na zainstalowaniu nowszego lub starszego sterownika do karty WiFi). Pomagało (czasami użyłem starszego sterownika, bo z najnowszym był właśnie problem).

W żadnym z moich przypadków instalacja nowszych nie pomagała, działo się to samo. Ze starszymi sterownikami nie próbowałem.

Jaka wersja firmware w routerze jest? Miałem podobne problemy i pomogła instalacja najnowszego fw (mam starszy model ale aktualizacja rozwiązała problemy)

tu masz ostatnią wersję:
TL-WR720N_V1_130719

Wg producenta w tej aktualizacji są
Modyfikacje i korekty błędów:

Zwiększenie stabilności połączenia bezprzewodowego z niektórymi urządzeniami bezprzewodowymi
Poprawione działanie funkcji kontroli dostępu - Access Control
Naprawiony błąd - niektóre z funkcji urządzenia nie uruchamiały się po przywróceniu konfiguracji routera z pliku.