Rozłączanie internetu po jakimś czasie


(kamiledi16) #1

Mam dość dziwny problem z internetem. Komputer ma doczepianą na usb antenę, którą łączy się z routerem stojącym kilka pokoi dalej. Po włączeniu komputera działa dobrze przez jakiś czas, a potem w losowym momencie nagle się rozłącza bez żadnego komunikatu - czasami po godzinie, czasami po dwóch, a czasami wcale. Nie ma żadnego komunikatu, po prostu nagle widzę, że ikona Gadu Gadu robi się czerwona, a przeglądarka przestaje wyświetlać strony - mimo, że status połączenia jest pokazywany prawidłowo. I tak zostaje, dopóki nie zresetuję komputera, wtedy znowu działa. Kiedy ręcznie wyłączę połączenie bezprzewodowe, a potem próbuję z powrotem je włączyć, nie udaje się - komunikat ,,połączenie nie powiodło się", ale jak zresetuję komputer, to znowu wszystko działa. W menedżerze urządzeń mam taki komunikat:

W sekcji Rozwiązywanie problemó radzą, żeby odinstalować ten element i zainstalować jeszcze raz - zrobiłem to, ale nic się nie zmieniło. Probowałem też ściągnąć sterownik, ale nie mogę go zainstalować - w Menedżerze urządzeń wciskam ,,Aktualizuj sterownik", podaję lokalizację i pojawia się Kreator, który myśli w nieskończoność i na tym koniec. Raczej nie jest to wina routera, bo po restarcie komputera znowu wszystko działa. O co może chodzić?


(JNJN) #2

Pytanie, korzystasz z połączenia WIFI, czy przez kartę sieciową, bo problem ma karta sieciowa?


(kamiledi16) #3

Słabo się na tym znam. Łączę się jako sieć bezprzewodowa z routerem w innym pokoju przez antenę. Chyba jest to WiFi.

7ltl.jpg


(JNJN) #4

WIFI działa OK.

Zrobisz to, menadżer, PPM na RT 73 USB i opcja zarządzanie energią i odptaszysz wszystkie tam pozycje,OK restart i sprawdzisz.

A do gniazda sieciowego płyty nie masz nic podpięte?, jeśli nie masz, PPM na tej drugiej karcie sieciowej i ją wyłącz.


(kamiledi16) #5

Nie mam karty Zarządzanie energią. To powinno być w której z zakładek (Ogólne, Zaawansowane, Sterownik, Szczegóły), czy oddzielnie? Przeglądałem wszystkie i nigdzie tego nie widzę. Mam WinXP.

Jeśli to takie jakby gniazdko telefoniczne, to nic tam nie ma.

Jeśli piszesz o tym Nvidia Nforce Networking Controller, przy którym jest żółty wykrzyknik, to wyłączyłem i na razie internet działa. Ale tak jak pisałem, to się dzieje losowo, wczoraj dwa razy mi wyłączyło, a dziś cały dzień działa, nie wiem, od czego to zależy.


(JNJN) #6

Sprawdzałeś na pozycji karta USB?, powinna być osobna zakładka,czyli nie ma i może tak być.

Jak dalej problem, wyjmiesz kartę USB, odinstalujesz jej oprogramowanie, restart kompa i zainstaluj ją w innym porcie USB i sprawdź.

A może po prostu zrywa Ci sygnał z routerem? i trzeba zrobić reset.

Trzeba też zrobić tak, wszystkie kompy wyłączone, wyłączasz zasilanie od routera i kabel telefoniczny (jak idzie bezpośrednio do routera) i modem jak jest na parę minut, później wsadzasz kabel telefoniczny (inny) do modemu lub routera i podłączasz zasilanie, poczekasz, aż się dostroi i włączasz kompa.


(kamiledi16) #7

Raczej nie rozłącza, bo z tego routera korzysta kilka komputerów (między innymi brat mieszkający w sąsiednim domu) i tylko w tym są takie problemy. Poza tym zanim wystąpi problem, to mogę swobodnie rozłączać i łączyć z powrotem, a jak samo rozłączy, to nie da się z powrotem połączyć, tylko przez reset komputera.

Chodzi o tą antenę doczepioną pod USB, tak? Czy coś wewnątrz komputera mam odłączyć? Pozostałe komputery nie mają takich anten, są to laptopy, do których takie coś nie jest potrzebne. Ten jest stacjonarny i dlatego musiałem dokupić. Ale problemy są od jakiegoś czasu, komputer ma 5 lat i gdzieś od pół roku się to dzieje. Zbytnio mi to nie przeszkadza, bo dzieje się to niezbyt często (średnio raz w tygodniu, choć bywa, że też kilka dni pod rząd), dlatego wcześniej o tym nie pisałem. Przeszkadza to głównie w grach online, podczas gry w strategie, gdzie jedna runda potrafi trwać parę godzin i takie rozłączenie w środku gry potrafi zirytować.

Pewnie pamiętasz, że niedawno pomogłeś mi rozwiązać bardzo podobny problem z napędem dvd:

viewtopic.php?f=19&t=549217

Tam też napęd przestawał działać losowo po pewnym czasie i tam też teoretycznie wszystko działało (tacka się otwierała, ikona była, tylko twierdziło, że płyta jest pusta i tak samo tutaj ikona połączenia świeci prawidłowo, tylko internet nie działa). Może to jest w jakiś sposób powiązane? Bo to trochę dziwny zbieg okoliczności, że w tym samym komputerze dwa sprzęty losowo przestają działać po jakimś czasie, choć komputer twierdzi, że nadal działają i że tylko reset komputera jest w stanie naprawić problem.

Na razie internet działa, więc może wyłączenie tej karty załatwiło problem. Ale ponieważ to jest losowe, to muszę z tydzień potestować. Tak jak pisałem, zbytnio mi to nie przeszkadza, bo zwykle tylko po włączeniu sprawdzam kilka ulubionych stron i potem już z internetu nie korzystam przez resztę dnia, chyba że gram online, ale jednak normalne to nie jest.


(JNJN) #8

To że inne nie zrywają, nie znaczy, że jest OK, reset routera raz za czas wskazany.

Jeśli problem występuje raz za czas to daj sobie spokój.

Trzeba wyciągnąć antenkę z resztą z gniazda USB jak coś.

Widać, że masz prawdopodobnie bałagan w systemie i może ktoś Ci to powinien zrobić przy okazji,a może świeży system? wcześniej konserwacja i diagnostyka kompa. Jemu się też co jakiś czas należy.


(kamiledi16) #9

System ma 5 lat, więc może faktycznie coś tam się nazbierało. Może za jakiś czas zrobię format. Ogólnie wszystko działa dobrze, poza tym jednym szczegółem.