Rozłączanie od serwera Gadu-Gadu.pl


(tacyer) #1

Witam!

Mam taki problem, gdyż używająć zarówno komunikatora tlen.pl oraz NoweGaduGadu wybija mnie z serwera, jasniej - jestem na dostepnym i wskakuje na niedostępnyi tak co jakiś czas. Jest to uciążliwe gdyż podczas pisania "przepadają" i nie dochodza wiadomości. Co może być tego przyczyną? Dodam, że w komunikatorze Gadu-Gadu w wersji 7.7 problem chyba nie występuje, działam na systemie MS Win XP HE 32bit i posiadam Avasta HE :stuck_out_tongue:


(Chillout) #2

Problem z internetem, z siecią.

Jaki internet, w sieci jesteś?


(tacyer) #3

Neo 512 z tepsy :stuck_out_tongue:


(Chillout) #4

Chyba nie występuje na starszej wersji? Sprawdzałeś czy domyślasz się?


(tacyer) #5

No właśnie rzadko na niej siedzie, ale ja już przesiedziałem te 30 minut czy godzine to nikt sie nie skarżył, więc domyslam się, że nie. Teraz właśnie cały czas używam gg7.7 i sprawdzam. Dość dziwny incydent :x


(Chillout) #6

Więc:

Wyeksportuj kontakty,

Odinstaluj ngg za pomocą Total Uninstall http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... tall+5.4.1 w trybie zaawansowanym i usuń wszystko co związane z tą wersją gg.

Przeczyść komputer Ccleanerem: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +v2.20.920

Ponownie zainstaluj ngg i zaimportuj kontakty.


(tacyer) #7

Sprubuje, a procedure znam wraz z tymi programami :stuck_out_tongue: Dzięki zaraz to obadam, a co z tym tlenem? :wink:


(Chillout) #8

Nie używasz równolegle podobnych komunikatorów obsługujących tą sieć na 2 komputerach?

Posiadasz router-wyłącz firewall na routerze, czyli mniej więcej zrób wyjątek dla GG: http://pececik.com/showthread.php?t=3580


(tacyer) #9

Mojego numeru gg używam tylko i wyłącznie JA i to na moim komputerze :slight_smile: Zdarzało mi się, że uruchomił mi sie i tlen i gg8 ale to wyłączyłem jeden z nich. CO do routera to posiadam :stuck_out_tongue: Mam go z ciocią, która żadko kiedy siędzie na kompie, może to być ten firewall i można sprubować dać to gg to wyjątków czy "białej listy". Ja posiadam Asmax'a a na stronie podanej przez Ciebie jest dla jakiegoś innego i niestety procedura wygląda zupełnie inaczej, postaram sie ploszukać coś dla mojego, chyba, że znalazłbyś też coś przy okazji :slight_smile:

Dzieki za pomoc ogólnie rzecz biorąc :smiley:


(Chillout) #10

Proszę: ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje/