Rozłączanie połączenia IPv4

Witam, mam taki problem, że często mi rozłącza połączenie(średnio 3 razy dziennie a dzisiaj już 6 razy;/ ). W prawym dolnym rogu, gdzie znajduje się zasięg wi-fi pojawia się żółty wykrzyknik a jak otworze stan mojego połączenia, widzę że połączenie IPv4 ma brak dostępu do sieci. Na routerze gaśnie ikonka internetu oznaczająca połączenie z internetem, a żeby internet znowu działał muszę albo poczekać dosyć sporo czasu lub odłączyć router od prądu. Dodam, że zmiana kanału nic nie da, bo najbliższe wi-fi ode mnie jest jakieś 50m. Posiadam router Tp-Link TD-W8951ND, internet z T-Mobile, lecz router sam musiałem kupić.

Dodane 22.02.2013 (Pt) 23:02

A i dodam, że połączenie IPv6 mam ciągle “brak dostępu do sieci”…

Ja podobnie mam, a mam kablówkę z Neti i swój TP-Link’owski ruter, lecz tylko przy uruchamianiu rutera jak komp jest włączony to w tedy sie tak dzieje. A próbowałeś coś w ustawieniach szperać, dzieje się to od dawna?

Zresetuj ustawienia routera do ustawień fabrycznych, zresetuj ustawienia karty sieciowej w laptopie…

to co w necie wyczytałem to szperałem ale nic nie dało… mam to praktycznie od początku jak kupiłem ten router czyli gdzieś od początku roku :oops: ja routera nie wyłączam prawie wcale on działa u mnie non-stop bo często muszę wejść albo na laptopie albo na tablecie, a dziś do laptopa doszedł komputer no i co chwila musiałem ganiać do routera :frowning:

No to zrób jak kolega pisze, wszystkie ustawienia na fabrycznych i na nowo konfiguracja… A i jaka masz siłe zasięgu tak w ogóle?

dobra to jutro zrobię tak, a jak mam internet z T-mobile jakiego dostawce internetowego mam wybrać? Kiedyś próbowałem poszukać tego w internecie i mam nawet zjd tych dostawców:

internetg.png

co do siły zasięgu nawet nie wiem jaka ona jest, lecz na pewno dosyć dobra bo do routera mam dosyć blisko max 5metry… oczywiście z komputera…

Prawdopodobnie masz trachnięty router , sprawdź czy inny router podłączony do lini też tak będzie się wyłączał . Miałem takie przypadki z dwoma routerami firmy : Delink i Benklin że dostawały zwiechy na łączach z TPSĄ a obecny router TPLINKA który leży w szufladzie głupieje na łączu Wi-Fi kiedy przypisze mu kraj polska i jakiś kanał :smiley: . Na ustawieniach USA hula po Wi-Fi jak głupi.