Rozłączanie połączenia wi-fi co jakiś czas

Witam. Kilka dni temu zmieniłem router na TP-Link WR740N, kupiłem kartę sieciową USB model TL-WN721N. po zainstalowaniu, wszystko było dobrze, jednak co jakiś czas, nieokreślony, najczęściej co jakieś 15 min, komputer stacjonarny rozłącza się z siecią wi-fi. Odrazu mogę się połączyć ponownie, jednak potrzebuję stałego łącza z internetem. Czy macie jakiś pomysł w jaki sposób mogę to zreperować? Z góry wielkie dzięki!

Spróbuj wgrać najnowsze sterowniki do karty i najnowszy firmware do routera, może poprawi się wtedy wzajemna kompatybilność, choć mam podobną karte 722N i również mam z nią problemy przy współpracy z W8961ND i to niezależnie od systemu.

nie sądzę żeby to była wina routera, bo na laptopie działa bez zarzutów. Zrobię to jak najszybciej, i napisze czy nastąpiła jakaś poprawa. W zasadzie, to od kilku dni mam tą kartę sieciową, więc nie sądzę aby były dostępne jakieś nowsze sterowniki. Mam też problem, z tym, iż od kiedy używam z tej karty, często mam tak, jakby główne okno z którego korzystam, było minimalizowane do innego okna ( nie widocznego), w takim sensie, ze nie mogę nic zrobić, dopiero po kliknięciu na obszar poprzedniego okna, mogę dalej pisać i wykonywać inne czynności. Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłem, jeśli nie, spróbuję jaśniej. :slight_smile: