Rozłączanie połączenia

Witam!

Mam pewien problem z siecią… Otóż kupiłem sobie komputer dla rozrywki. Musiałem sobie także dokupić sieć bezprzewodową (antenka na wierzchu z tyłu komputera). Jam gram sobie w gry przez Steama typu CS:S, Day of Defeat itp nagle rozłącza mi neta i nagle podłącza. Podłącza ponownie ponieważ mam ustawione w systemie automatyczne łączenie z siecią. To jest wkurzające ponieważ ciągle zacina mi grę w postaci LAG. Dobra, to może przejdę do opisu mojego kompa.

Intel Core 2 Duo E7200 (2,53 GHz)

Gainward GeForce 9800 GT (512 mb)

RAM: 2GB

Internet: Kablówka 4 mb/s

Sieć bezprzewodowa na tym kompie: Wireless Linksys WMP54G-EU

Router na innym kompie: Linksys WRT54GC

System: Windows Vista Ultimate 32 bity

Czyja jest to wina… Routera czy sieciówki?

Dodając mogę też stwierdzić, że na drugim kompie (tam gdzie jest podłączony router) nie było takich zdarzeń.

Pisałem także na maila do Linksysa lecz dalej nie odpisują…

Proszę o pomoc!

dość często winą jest karta sieciowa ale możesz zobaczyć na stronie producenta czy nie ma nowego softu do routera bo i router może rozłączać :slight_smile:

A mi się wydaje, że antenka kiepska i to z powodu kiepskiego zasięgu rwie.

hmm router ma najnowszy firmware a co do antenki to nie wiem, niby system pokazuje, że jest Zasięg Doskonały…

sorka, ze post pod postem lecz chciałem, żeby ten temat był jakoś na wierzchu…

Teraz mam zgryz bo jednak patrze na ten software czy jest najnowszy… Na kompie w Menedżerze Urządzeń pokazuje, że mam wersje 2.0.3 wydana z dnia 11.12.2006 (instalowana z płyty), a w internecie jest wersja 3.0.3.0 lecz jest wydana 23.03.2006 więc o co chodzi? Czy pobrać czy zostawić tak jak jest?

Możesz spróbować pobrać i instaluj ale za pomocą menadżera urządzeń-tzn. PPM na urządzeniu i aktualizuj sterownik i nie wyszukuj ale sam wybiorę do zainstalowania i wskaż. Jeżeli faktycznie będzie starszy to nie instaluj, ale jak przyjmie to uaktualnii.

Być może na stronie błąd albo “cuś”.

hmm zrobiłem tak jak kazałeś lecz niby jest aktualny… Jednak skusiłem się ściągnąć i zainstalować tą wersje 3.x.x i jednak się okazuje, że to wersja 2.x.x. Hahahah. Na stronie Linksysa pomylili się i reszta stron typu dobreprogramy.pl tak daje w opisie