Rozłączanie się Internetu - router

Witam!

Mam pewien problem:

Mam ze znajomymi mieszkanie i mamy rozdzielony Internet na 4 komputery.

Na moim (tylko) występują następujące problemy.

Częste rozłączanie się Internetu (chwilowe).

Tzn. jest to rozpoznywalne przy pomocy GG (używam programu Konnekt).

Często status zmienia mi się na “niedostępny” wracając po dłuższej chwili na dostępny (czasami nie dostaję wszystkich wiadomości lub moje są niedostarczane).

Jest to prawe niezauważalne jeśli chodzi o progamy p2p (torrents) nie licząc szczegolnego zwolnienia prędkości, jeśli jest odpalonych kilka PC.

Komputer (np. teraz) nie chce się łączyć z większościa stron internetowych (zauwazylem: republika.pl, rapidshare i wszelkie ftp - np. nie mogę teraz pobrać nowej wersji HiJack i połączyć się z ftp neostrady.).

Najczęściej problem pojawia się, gdy jest aktywnych więcej niż 1,2 komputery.

Posiadamy Internet 1024/1024kbps (zmieniamy na 2048/2048kbps).

Moja karta sieciowa, to zwykły Realtek pod PCI (IP i DNS ustalane są ręcznie).

Router kupiliśmy tydzień temu i jest to: NetGear Cable/DSL Web Safe Router RP614 v4

Mój log z HiJack, to:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 19:14:04, on 2007-10-21

Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avguard.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avgnt.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe

C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe

C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\sched.exe

C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

D:\Programs\HijackThis.exe


R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Service Pack 3 Internet Explorer

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] atiptaxx.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [avgnt] "C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avgnt.exe" /min

O4 - HKLM\..\Run: [ATICCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe" runtime -Delay

O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools] "C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe" -lang 1033

O4 - HKCU\..\Run: [uTorrent] "C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe"

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\bonjour\mdnsnsp.dll

O18 - Protocol: msnim - {828030A1-22C1-4009-854F-8E305202313F} - "C:\PROGRA~1\MSNMES~1\msgrapp.dll" (file missing)

O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Scheduler (AntiVirScheduler) - Avira GmbH - C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\sched.exe

O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Guard (AntiVirService) - Avira GmbH - C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avguard.exe

O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: ##Id_String1.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762## (Bonjour Service) - Apple Computer, Inc. - C:\Program Files\Bonjour\mDNSResponder.exe

O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Macrovision Europe Ltd. - C:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe

O23 - Service: Macromedia Licensing Service - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Macromedia Shared\Service\Macromedia Licensing.exe

Z góry dziękuję, naprawdę. Złączono Posta _: 21.10.2007 (Nie) 19:48_PS. Zmieniałem kartę sieciową, a jutro postaram zmienić kabel. Wydaje mi się, że to on powoduje te problemy z internetem. Złączono Posta _: 22.10.2007 (Pon) 9:46_Log jest czysty. Problem został już rozwiązany, ale tylko po części. Do routera podłączyłem switch/(ethernet mini-HUB) i Interner działa sprawniej, ale… Nie do końca. Wciąż nie mogę się połączyć z większościa serwerów. Np. nie wejdę na:http://www.trendsecure.com/portal/en-US … kthis.php#aby ściągnąć nową wersję HiJackThis. Nie węjdę na swój serwer neostrady:http://www.makaveli-88.neostrada.pl/bern/ i domenę http://www.bernenski.prv.plale za to wejdę na neostrada.pl. Równie dobrze nie pobiorę nic z rapidshare i 90% serwerów.

Nie odnaleziono serwera

Firefox nie może odnaleźć serwera www.makaveli-88.neostrada.pl.

    * Sprawdź, czy adres nie zawiera literówek jak np.

          ww.example.com zamiast

          www.example.com

    * Jeśli nie możesz otworzyć żadnej strony, sprawdź swoje połączenie sieciowe.

    * Jeśli Twój komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, sprawdź, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

Z IE jest to samo.

upewnij się, czy serwer DNS jaki masz wpisany u siebie na komputerze jest tym, który poleca Twoj ISP.

oprócz tego otwórz menu start->cmd…->telnet 193.110.120.7 80

GET / HTTP/1.0

Host: www.makaveli-88.neostrada.pl

(po uruchomieniu telnet’u nie będziesz widział wpisywanych znaków, więc lepiej sobie skopiuj do schowka, a potem wklej)

(po ostatniej linijce - tu Host: - ma być jedna linijka pusta, czyli dwa razy Enter)

jeśli Ci się połączy i odbierze jakieś dane, to znaczy że problem jest z DNSami. jeśli się nie połączy, to użyj ‘tracert’ ze swojego komputera i z komputerów na których wszystko działa i sprawdź czy trasy są takie same.

Miałeś rację. :slight_smile:

Zadzwoniłem po adresy DNS i wszystko działa sprawnie.

Dziękuję za pomoc.