Rozłączanie się karty sieciowej lub routera


(Kycu) #1

Witam,

 

mam problem z internetem ( UPC ) a konkretniej z którymś urządzeniem i nie wiem czy to router ( Technicolor TC7200 U od UPC ) czy karta sieciowa ( połączenie kablem do routera ). Bywa czasami tak, nie zawsze, losowe dni i pory, że karta sieciowa się wyłącza a właściwie nie wysyła pakietów do routera. Gasną na niej diody i zrywa połączenie a na routerze gaśnie lampka od LANu. Wi-fi działa normalnie bo w laptopie internet jest ciągle. Nie wiem czy to jest wina sieciówki czy routera.

 

Od wakacji mam nową płytę główną ( MSI B85M-E45 ), procka i inne części. Nie pamiętam czy takie rzeczy działy się na mojej starej płycie... ale chyyyba tak. Instalowałem nowe sterowniki i inne cuda-wianki, nic nie pomogło. Mam windows 8.1

 

Czy ktoś się spotkał z takim problemem i jest mi w stanie pomóc lub coś zasugerować?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam


(Agatonster) #2

kycu

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(JNJN) #3

Aby router sprawdzić, trzeba podpiąć coś innego po lanie.

 

Może zmień port na routerze i kabel na początek + reset routera?