Rozłączanie się karty sieciowej lub routera

Witam,

 

mam problem z internetem ( UPC ) a konkretniej z którymś urządzeniem i nie wiem czy to router ( Technicolor TC7200 U od UPC ) czy karta sieciowa ( połączenie kablem do routera ). Bywa czasami tak, nie zawsze, losowe dni i pory, że karta sieciowa się wyłącza a właściwie nie wysyła pakietów do routera. Gasną na niej diody i zrywa połączenie a na routerze gaśnie lampka od LANu. Wi-fi działa normalnie bo w laptopie internet jest ciągle. Nie wiem czy to jest wina sieciówki czy routera.

 

Od wakacji mam nową płytę główną ( MSI B85M-E45 ), procka i inne części. Nie pamiętam czy takie rzeczy działy się na mojej starej płycie… ale chyyyba tak. Instalowałem nowe sterowniki i inne cuda-wianki, nic nie pomogło. Mam windows 8.1

 

Czy ktoś się spotkał z takim problemem i jest mi w stanie pomóc lub coś zasugerować?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

kycu

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Aby router sprawdzić, trzeba podpiąć coś innego po lanie.

 

Może zmień port na routerze i kabel na początek + reset routera?