Rozłączanie się neostrady

Moja neo strata rozłącza się częściej niż raz na trzy godziny, ja chcę zostawiać włączoną sieć na noc. Byłoby OK, gdyby Windows potrafił się sam ponownie połączyć, niestety otrzymuję jednie “komputer zdalny nie odpowiedział” i pomaga jedynie restart. Dodam jeszcze, że korzystam z cfosspeeda, więc może przez niego nie może się sam połaczyć. Czy da się coś z tym zrobić czy mogę sobie klnąć na tp?

Ściągnij sobie autoconnecta i powinno pomóc

http://shider.net/AutoConnect/

powodzenia

Neostrada rozłącza się u bardzo wielu osób korzystających z tej usługi. Wina leży najczęściej (zawsze?) po stronie TP a nie użytkownika. Jednak rozłącza się raz na kilka dni lub jeszcze rzadziej jak ma to miejsce u mnie. Ale co jakieś trzy godziny to przesada. :o

Proponuję skontaktować się z TP (np. zadzwonić na błękitną linię lub do pomocy usług internetowych) i przedstawić im problem. Tylko nie daj się łatwo “spławić”. Dostają za to pieniądze i powinni pomóc…

W takim razie proponuję skorzystać z programów które same łączą komputer z internetem po rozłączeniu. Jeżeli będzie potrzeba to możesz dodać taki program do autostartu i wtedy nawet po restarcie komputera powinien zostać połączony z internetem.

Więc myślę, że wystarczy odpowiednio skonfigurować dany menadżer pobierania oraz program do łączenia się z internetem. Jeden całkiem dobry program do tego celu podał już darek7.

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 747#320747