Rozłączanie się sieci WIFI - czy pada mi adapter?

Witam,
Od godziny pada mi sieci WiFi, to znaczy, rozłącza mi się i czasem przestawia z sieci 2.4 na 5G i już tak pozostaje. Nie mogę połączyć się z siecią 2.4, zwykle pisze, że nie można połączyć się z siecią, mimo, że jest poprawne hasło. Odinstalowałem sterownik od adaptera TP - Link Ancher T4U Ver.2.0, i na razie dobrze działa, choć do sieci nie mogę nadal połączyć się. W systemie W10 mam obie sieci włączone, ale nie sądzę, aby był to powód rozłączania sieci. W routerze FunBox, mam ustawiony kanał dla sieci 2.4Ghz 6, a dla 5G automatycznie.
Jedyny mankament jaki jest przy 5G, to wolniej działa, gdyż mam w domu grube ściany, dlatego wolę 2.4 używać, a jest w domu sporo urządzeń korzystających z 2,4 i 5G. Co radzicie? I czy to już oznaka, że pada adapter?

Chyba tak ale jeżeli dobrze pamietam w ustawieniach karty sieciowej możemy chyba wybrać tylko tryb działania karty w 2,4GHz zamiast 5 i 2,4

Sprawdzałeś ile sieci WiFi w twojej okolicy używa danego kanału, który twój router używa?
Sprawdź sobie:
https://f-droid.org/packages/com.vrem.wifianalyzer/

Funboxy to słabe urządzenia, bardzo często są z nimi jakieś problemy. Najlepiej nie bawić się tylko zrobić reset urządzenia do ustawień fabrycznych, potem wpisać Nasze dane logowania, ustawić sieci WIFI i zapisać ustawienia w routerze a całość ustawień najlepiej exportować do pliku, żeby później łatwo można je było wczytywać do Funboxa. Gdyby te czynności nie pomogły, trzeba sprawdzić, zasilacz FB czy ma poprawne napięcie. Jego uszkodzenie potrafi narobić sporo bałaganu i trudno wtedy wychwycić usterkę. Kolega wyżej słusznie zauważył że warto sprawdzić czy inna sieć wifi nie zakłóca naszej. Wtedy należy ręcznie ustawić kanały nadawania i będzie po sprawie.

Zastanawiam się, czy to rozłączanie sieci między 2.4 a 5G, to nie jest przypadkiem błędem ustawień automatycznego połączenia, a tworząc sieci w W10, mam zaznaczone przy każdej sieci połączenie automatyczne.

Raczej nie mam tak samo zaznaczone i nic się takiego nie dzieje jak u kolegi. Przyczyną może być aktualizacja Windows, przez co sterowniki wifi zaczęły świrować. Trzeba poszukać stabilnych driverów do karty sieciowej, bo nie wykluczone że to one powodują problemy.

Aktualne sterowniki do mojego adaptera są z 2016roku. Nowszych nie ma. Kiedyś mogłem przełączać się między sieciami, teraz gdy chcę z 5G na 2.4 to jest komunikat, że nie można połączyć się z siecią. Przeważnie ustawiam na 2.4 ponieważ, jak wyżej pisałem, mam grube ściany, i działało, tylko dziś jest taki problem.

Na stronie producenta może nie być już nowych sterowników, bo TP-link zakończył wsparcie dla tego produktu ale to nie oznacza, że inni producenci z tego zrezygnowali. Karty sieciowe bazujące na określonych układach np. Realtek mogą mieć nowsze sterowniki od innego producenta. Zainstaluj sobie program Driver Easy i zobacz czy nie proponuje on nowszych driverów do Twojej karty sieciowej.

Na Windows 7 mam tylko adapter, który łączy się z siecią 2.4Ghz i nie miałem internetu. Z tabletu wszedłem na stronę routera i w ustawieniach sieci 2.4Ghz odhaczyłem(nie wiem po co dziś to zaznaczyłem…), WPS WIFI 2.4Ghz i internet już był. Widocznie to było problemem, a na pewno, bo na W7 było brak sieci, a teraz z automatu jest sieć 2.4.