Rozłączanie się WLAN w MSI Wind U100

Mam netbooka Wind U100 z kartą WLAN “802.11bgn 1T2R Mini Card Wireless Adapter” i Win XP SP3. Jest problem z łączeniem się z bezprzewodowym routerem w domu: podaję odpowiednią nazwę sieci (SSID jest ukryte), wpisuję hasło, ustawiam typ zabezpieczeń na WPA2-PSK, szyfrowanie AES i klikam ok. Co jakiś czas netbook próbuje połączyć się z siecią, czasami łączy się na parę minut i się rozłącza i tak w kółko. Z czym może być problem? Dodam, że na netbooku zięcia (Asus Eee) przy takich samych ustawieniach wszystko działa bez problemu.

Hej,

Na początek warto by zaktualizować sterowniki do karty sieciowej WiFi. Podobny problem miałem z moją kartą Intel’a - aktualizacja sterowników do najnowszej wersji rozwiązała problem w 100%. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na komputerze od nowa został zainstalowany Win XP z SP3 (powrót z Win7, zbyt wolno wszystko działało). Sterowniki pobrałem z oficjalnej strony, według zamieszczonych tam zaleceń, więc wersja jest na pewno najnowsza. Czy może to być problem sprzętowy, jakieś uszkodzenie?

Hej,

To akurat mało realne - gdyby karta była uszkodzona, na 99% w ogóle nie działałaby. Bardziej upatrywałbym problemu z szyfrowaniem - być może jest to zbyt obciążające dla tego lekkiego netbook’a. Może warto by sprawdzić, czy na lżejszych ustawieniach również pojawi się ten problem…

Czy z tego netbook’a korzysta się w tym samym pomieszczeniu, co z netbook’a MSI?? Może to jakieś zakłócenia od sąsiadów, nadawanie na tym samym kanale, etc??

Pozdrawiam,

Dimatheus