Rozłączanie się WLAN w MSI Wind U100

(Darassus) #1

Mam netbooka Wind U100 z kartą WLAN "802.11bgn 1T2R Mini Card Wireless Adapter" i Win XP SP3. Jest problem z łączeniem się z bezprzewodowym routerem w domu: podaję odpowiednią nazwę sieci (SSID jest ukryte), wpisuję hasło, ustawiam typ zabezpieczeń na WPA2-PSK, szyfrowanie AES i klikam ok. Co jakiś czas netbook próbuje połączyć się z siecią, czasami łączy się na parę minut i się rozłącza i tak w kółko. Z czym może być problem? Dodam, że na netbooku zięcia (Asus Eee) przy takich samych ustawieniach wszystko działa bez problemu.

(Dimatheus) #2

Hej,

Na początek warto by zaktualizować sterowniki do karty sieciowej WiFi. Podobny problem miałem z moją kartą Intel'a - aktualizacja sterowników do najnowszej wersji rozwiązała problem w 100%. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Darassus) #3

Na komputerze od nowa został zainstalowany Win XP z SP3 (powrót z Win7, zbyt wolno wszystko działało). Sterowniki pobrałem z oficjalnej strony, według zamieszczonych tam zaleceń, więc wersja jest na pewno najnowsza. Czy może to być problem sprzętowy, jakieś uszkodzenie?

(Dimatheus) #4

Hej,

To akurat mało realne - gdyby karta była uszkodzona, na 99% w ogóle nie działałaby. Bardziej upatrywałbym problemu z szyfrowaniem - być może jest to zbyt obciążające dla tego lekkiego netbook'a. Może warto by sprawdzić, czy na lżejszych ustawieniach również pojawi się ten problem...

Czy z tego netbook'a korzysta się w tym samym pomieszczeniu, co z netbook'a MSI?? Może to jakieś zakłócenia od sąsiadów, nadawanie na tym samym kanale, etc??

Pozdrawiam,

Dimatheus