Rozłączanie sieci

Witam!
NIe wiem czy dobrze się podpiąłem,
Mam problem na lini laptop-router.
Otóż kupiłem używany poleasingowy laptop Dell Latitude E5450.
Laptop obecnie ma windows 10, ale wcześniej podobno miał 8.

Problem polega na tym, że laptop nie chce się łączyć z siecią internetową, ale tylko jedną ustawioną na TP-Linku.

Laptop łączył się z innymi roterami, łączy się z routerów wifi stawianych przez telefony komórkowe bez problemu, natomiast nie może się połączyć tylko z tym ruterem tp-link.

Router nie widzi też problemu aby połączyć się z innymi laptopami, tabletami, czy komókami.

Najlepsze jest to że po uruchomieniu komputera, lapto połączy się z siecią, ale zaraz, po 5 sekundach się automatycznie rozłącza.
Ponowna próba połączenia z tą routerem TP-link objawia się brakiem połączenia i komunikatem " nie można się połączyć się z tą siecią".

Nie wiem co robić, bo odinstalowałem sterowniki, resetowałem sieci itp., ale nic to nie pomaga.

Usuń wszystkie zapamiętane sieci w systemie. Uruchom wiersz polecenia i wpisz komendę netsh int ip reset, dalej kolejna komenda netsh winsock reset. Teraz uruchom ponownie komputer. Sprawdź ustawienia IP czy są automatyczne pod Windowsem. Sprawdź czy nastąpi poprawa.

1 polubienie

wszystkie zapamiętane sieci usunąłem.
ktoś polecił mi zmianę częstotliwości.
Pozmieniałem z auto na 20 mhz, potem 40 mhz i nie rozłączało wcale.
wróciłem na auto i sieć działa i nie rozłącza.
Dzięki za poświęony czas i pomoc