Rozłączanie sieci

Witam!
NIe wiem czy dobrze się podpiąłem,
Mam problem na lini laptop-router.
Otóż kupiłem używany poleasingowy laptop Dell Latitude E5450.
Laptop obecnie ma windows 10, ale wcześniej podobno miał 8.

Problem polega na tym, że laptop nie chce się łączyć z siecią internetową, ale tylko jedną ustawioną na TP-Linku.

Laptop łączył się z innymi roterami, łączy się z routerów wifi stawianych przez telefony komórkowe bez problemu, natomiast nie może się połączyć tylko z tym ruterem tp-link.

Router nie widzi też problemu aby połączyć się z innymi laptopami, tabletami, czy komókami.

Najlepsze jest to że po uruchomieniu komputera, lapto połączy się z siecią, ale zaraz, po 5 sekundach się automatycznie rozłącza.
Ponowna próba połączenia z tą routerem TP-link objawia się brakiem połączenia i komunikatem " nie można się połączyć się z tą siecią".

Nie wiem co robić, bo odinstalowałem sterowniki, resetowałem sieci itp., ale nic to nie pomaga.

Usuń wszystkie zapamiętane sieci w systemie. Uruchom wiersz polecenia i wpisz komendę netsh int ip reset, dalej kolejna komenda netsh winsock reset. Teraz uruchom ponownie komputer. Sprawdź ustawienia IP czy są automatyczne pod Windowsem. Sprawdź czy nastąpi poprawa.

1lajk

wszystkie zapamiętane sieci usunąłem.
ktoś polecił mi zmianę częstotliwości.
Pozmieniałem z auto na 20 mhz, potem 40 mhz i nie rozłączało wcale.
wróciłem na auto i sieć działa i nie rozłącza.
Dzięki za poświęony czas i pomoc