Rozłączanie urządzenia Bluetooth przy podłączaniu innego

Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale (możliwe, że to dotyczy kwestii sprzętowych, jednak mam wrażenie, że to wina oprogramowania), więc w razie czego proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego.

Mam problem z łącznością Bluetooth w tablecie z systemem Win10 (model Chuwi Hi8). Praktycznie zawsze, gdy łączę bezprzewodowo mysz z tabletem, a klawiatura (również BT) jest już podłączona, skutek jest taki: mysz łączy się normalnie, rozłączając za to klawiaturę.

Gdy z kolei działam na odwrót, tj. do tabletu z połączoną myszą próbuję podłączyć klawiaturę, ta się nie łączy, a mysz utrzymuje połączenie. Tak jakby mysz “wypierała” klawiaturę w obu przypadkach, mając wyższy priorytet.

Jeżeli już uda się połączyć z dwoma urządzeniami jednocześnie, klawiatura traci połączenie po uruchomieniu np. jakiejś gry.

Próbowałem już parowania urządzeń od nowa, resetowania tabletu i ponownego włączania modułu Bluetooth, niestety na nic. Raz tylko mogłem używać klawiatury i myszy naraz w grze (było OK przez ok. godzinę).

Używana mysz: Esperanza Andromeda ;

Klawiatura: Tecknet X370 (sprzedawana razem z etui na tablet)

EDIT: Zauważyłem, że problem występuje głównie podczas ładowania tabletu.

OK, chyba sam znalazłem rozwiązanie, może komuś się kiedyś przyda :slight_smile: W Menedżerze Urządzeń, w ustawieniach modułu WiFi (rozwinięcie Kart sieciowych), w zakładce Zaawansowane, przedstawiłem właściwość Bluetooth Collaboration z Auto na Disabled.