Rozłączanie wi-fi

Witam.

Mam problem od pewnego czasu co jakiś czas rozłącza mi internet na lapku, który łączy się przez wi-fi z routerem D-Link dir 635.Mam viste i co nieokreślony czas czasem 2minuty czasem 1godzina.Po ponownym połączeniu się połączenie dalej jest.

Co może być przyczyną rozłączania wi-fi??

Jest kilka możliwości. Interferencje z innymi urządzeniami są czesto tego powodem. Jeżeli masz w pobliżu inne urządzenia bezprzewodowe np telefon bezprzewodowy lub inne sieci w pobliżu mogą one oddziałowywać na ciebie.

Spróbuj zmienić kanał na routerze. To może pomóc.

W dlnkach jest czesto mankament z wadliwym fabrycznym filmwarem sprobuj zmienic na nowszy dostepny na stronie powinno działac bez problemu.

Zmieniłem kanał i zobaczę co to da.

ja zauważyłem u siebie taki problem z rozłączaniem na chwilę na xp to 7 jeszcze się z tym nie spotkałem, też mam ten router dzisiaj wgrałem nowy firmware ogólnie to zaczęło się tak dziać od kiedy obok routera stoi urządzenie wielofunkcyjne z WIFI w tym samym czasie przeinstalowałem też xp na lapku (hp pavilion dv5) tylko że to jest wyłączone to trochę dziwnie byłoby gdyby zakłócało, sygnał cały czas na full, nawet na jeden antence. Router się wiesza rzadko przeinstalowałem sterownik od karty wifi w lapku i zobaczymy jak mam kompa w drugim pokoju to też się tak dzieje i sygnał nadal na full. U mnie w ustawieniach mam zaznaczone żeby automatycznie sobie kanały dobierał nie ustawiałem kanałów z częstotliwościami, tak samo szerokość kanału też jest na auto no i w standard 802.11 b, g, n