Rozłączenie internetu na "dwa gniazdka"

Posiadam internet radiowy. Do tej pory miałem internet w jednym gniazdku pod które podłączony jest router wi-fi. Teraz jednak chciałbym mieć internet piętro niżej. Chodzi o to aby przewód podłączyć pod dekoder telewizji. I tu powstaje problem, ponieważ nie mam jak go tam podprowadzić. 

Na strychu jest takie urządzenie jak na tym zdjęciu http://zapodaj.net/6357f1f43b9cc.jpg.html , http://zapodaj.net/079fe0fb0c0d5.jpg.html ,

i jak widać podłączone są tam 2 kable. Kabel od anteny i kabel sieci LAN który potem jest poprowadzony rurką do gniazdka. I tu pojawia się moje pytanie. Czy jest takie urządzenie dzięki któremu będę mieć  już od razu tam na strychu na 2 kable LAN (czyli po prostu jak w tym przypadku wychodzi jeden kabel LAN tam wychodziłoby 2 wyjścia albo nawet więcej) i po prowadzę ten kabel do drugiego gniazdka? 

Czy muszę jakoś z routerem kombinować? W moim przypadku to musi wyglądać tak że jeśli chciałbym podprowadzić kabel pod telewizor musiałbym z routera prowadzić kabel na strych potem do odzielnej rurki i do salonu ? czyli jakieś 8m kabla wychodzi. 

Czytałem też o takim urządzeniu jak switch tylko z tego co wyczytałem switch powinien być podłaczony z routera inaczej nie zadziała?.

 

Bo w sumie jeśli byłaby możliwość to od razu bym podłączył switch na strychu i rozdzielił sygnał na parenaście kabli do odzielnych gniazdek itp. Tylko czy w tym przypadku to zadziała ?

 

Proszę o waszą rade w tej sprawie. I dokładne wyjaśnienie sprawy. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze w moim przypadku.

 

Cześć - na wstępie - witaj na forum.

To jest zrobione byle jak. Jak chesz robić gniazdka, możesz kupić patch panel. Do patch panelu wpinasz przewody od jednego kabla, w gniazdku wpinasz drugi koniec kabla. Robisz sobie tyle gniazdek ile potrzebujesz. Na strychu stawiasz sobie zwykły router bez AP, do niego wpinasz kabel z adaptera poe do portu wan, z portów lan wpinasz kabelki do patch panelu, a do gniazdek wpinasz co chcesz, router albo ten dekoder. 

 

Router musi być na strychu. Chciałbym bardziej postawić tam router bez AP i myślę że 4 gniazda w nim by wystarczyły.

Jakby ktoś z was mógłby mi pokazać przykładowy router bez AP i mniej więcej ile kosztuje. I pytanie czy jeśli postawie na strychu router bez AP i pójdzie z niego kabel do routera Wi-Fi niżej nie będzie jakiś problemów? Prędkość internetu to będzie jakieś 6-8 MB/s

I właśnie jeśli będę mieć w tym routerze na strychu 4 gniazda już raczej nie trzeba kupować tego patch panelu, ponieważ będą tam 4 gniazda które wystarczą. Dobrze myślę ? 

 

 

Nie trzeba, pisałem że jeśli chcesz to zrobić porządnie, to możesz kupić sobie patch panel.