Rozłaczjące gniazda usb

Witam więc jak w temacie od paru dni mam problem z rozłaczajacymi się portami usb zasady nie ma różne odstępy czasu czasem 5 min czasem 3 godz przedni panel tylni panel to samo wygląda to tak myszka bądź pad na przykład rozłączaja się na 1-2 sek (dźwięk rozłączania sprzętu i chwilowy brak odpowiedzi ze strony myszki bądź pada ) i gdy wypnę i podepnę z powrotem mysz/pada znów działa poprawnie gniazda przeczysciłem komp odkurzony co może być przyczyną? jestem na windowsie 7 x64

proszę o tłumaczenie jak do przysłowiowego “idoty” po kolei jako iż jestem noga w tych sprawach z góry dziękuję

Podaj model płyty głównej z CPU-Z (zakładka Mainboard).

Odkręć boczną ściankę komputera i spisz model zasilacza.

sprawdź moc zasilacza a nie model

po pierwsze może to być jakiś wirus więc sprawdź komputer pod tym kontem

po drugi odłącz wszystkie usb i zostaw tylko klawiaturę i myszkę - takie problemy to najczęściej brak mocy w zasilaczu - wiec ogranicz jej zużycie i przetestuj

Asus M4N68T-M a zasilacz to jakis (no name) 550w. póki co po odłączeniu pada i kamerki nic się nie stało ale jak pisałem reguły nie ma występuje po 5 min jak i po paru godz więc póki co czekam dodam że takie coś się od err 2.5 roku nie robiło innych problemow także nie było

Ale zasilacz się zużywa i traci parametry - poobserwuj jak będzie ok - to jak bym podjął próbę podłączania urządzeń pojedynczo, ka problem wróci, a raczej wróci to wymiana zasilacza - najbardziej “prądożerne” w kompie są porty USB, i gry, oparte na Flashu - elektronika nie jest wiecznie nowa też się zużywa i traci parametry, to co możesz jeszcze zrobić to dokładnie go wyczyścić