Rozładowana bateria li-on

(massaro76) #1

Witam.Znalazłem sobie swoją pierwszą komórke,leżała długie lata w szafie.Szkoda wywalać,bo to sentymentalna komórka :wink: Ale nie mogę jej odpalić,chyba poszła bateria bo była włożona w komórce.Czy istnieją jakieś rady żeby na nowo ją odpalić?Podpinam ładowarke i nic sie nie dzieje,nawer komórka się nie włącza.Chyba zostaje kupić nową baterie?Widzę że to bateria Lithium Ion 3.7V 650 mAh

(Cedar) #2

Podłącz i zostaw na kilka a nawet kilkanaście godzin, jest szansa, że "ruszy", to jest częsty objaw w długo nie ładowanych akumulatorach.

(massaro76) #3

OK,zobaczymy.Spróbuję :slight_smile:

(Db2524) #4

Jednakże całkowicie rozładowany akumulator Li-Ion (poniżej pewnego napięcia) ulega uszkodzeniu.

(massaro76) #5

Bateria kaput.Muszę kupić nową.Mam tylko pytanko.W necie znalazłem do mojej komórki,ale nie 650 mAh tylko 800 mAh. Stanie się coś jeśli włożę większą niż 650 mAh?

(Cedar) #6

Nie stanie się nic złego, pod warunkiem, że to jest akumulator w miarę chociaż porządnej jakości.

Podaj linka do tej oferty.

(massaro76) #7

http://sklep.mileniummobile.com.pl/akumulatory/do_telefonow_gsm/siemens1/bateria_siemens_c45_a50_800mah_li-ion_8,5mm,more_1536979162.html

(Cedar) #8

Kilka razy tej marki kupowałem i nie było z nimi problemów. Poczekaj jeszcze jakie są opinie innych.

(marcin82) #9

@massaro76

Jeśli możesz, uzyskaj informacje o dokładnych wymiarach nowego ogniwa. Też swego czasu chciałem wymienić baterię 750mAh na pojemniejszy, ale sprzedawca od razu uprzedził, że wymiary mogą być większe i mogą być problemy z zakmnięciem pokrywy baterii - a to już kompletnie wyklucza wymianę.