Rozładowana bateria li-on

Witam.Znalazłem sobie swoją pierwszą komórke,leżała długie lata w szafie.Szkoda wywalać,bo to sentymentalna komórka :wink: Ale nie mogę jej odpalić,chyba poszła bateria bo była włożona w komórce.Czy istnieją jakieś rady żeby na nowo ją odpalić?Podpinam ładowarke i nic sie nie dzieje,nawer komórka się nie włącza.Chyba zostaje kupić nową baterie?Widzę że to bateria Lithium Ion 3.7V 650 mAh

Podłącz i zostaw na kilka a nawet kilkanaście godzin, jest szansa, że “ruszy”, to jest częsty objaw w długo nie ładowanych akumulatorach.

OK,zobaczymy.Spróbuję :slight_smile:

Jednakże całkowicie rozładowany akumulator Li-Ion (poniżej pewnego napięcia) ulega uszkodzeniu.

Bateria kaput.Muszę kupić nową.Mam tylko pytanko.W necie znalazłem do mojej komórki,ale nie 650 mAh tylko 800 mAh. Stanie się coś jeśli włożę większą niż 650 mAh?

Nie stanie się nic złego, pod warunkiem, że to jest akumulator w miarę chociaż porządnej jakości.

Podaj linka do tej oferty.

http://sklep.mileniummobile.com.pl/akumulatory/do_telefonow_gsm/siemens1/bateria_siemens_c45_a50_800mah_li-ion_8,5mm,more_1536979162.html

Kilka razy tej marki kupowałem i nie było z nimi problemów. Poczekaj jeszcze jakie są opinie innych.

@massaro76

Jeśli możesz, uzyskaj informacje o dokładnych wymiarach nowego ogniwa. Też swego czasu chciałem wymienić baterię 750mAh na pojemniejszy, ale sprzedawca od razu uprzedził, że wymiary mogą być większe i mogą być problemy z zakmnięciem pokrywy baterii - a to już kompletnie wyklucza wymianę.