Rozmazana czcionka w przeglądarce

Witam, ostatnimi czasy mam problem z czcionką w przeglądarce…

Otóż jest ona dziwnie zamazana i nachodzi na siebie…

Oto kilka przykładów:

yxrU8T6.png

8etBs8n.png

Czcionka zmieniła się także w aplikacjach Google Chrome’a tj. “Twitch Now”

j3J67LX.png

W polach tekstowych na forum, jest zresztą podobnie:

 

http://i.imgur.com/IYrwYi6.png

 

Póki co nie zauważyłem żadnych zmian w Windowsie, więc wiążę ten problem z przeglądarką…

Dotychczas próbowałem dostosować opcję “ClearType” jednak to nic nie pomogło.

Używasz jakiś styli css w przeglądarce (po zrzucie cke wygląda, że tak)?

Na moje oko wygląda na to, że któryś z nich ma najprawdopodobniej ustawiony (może globalnie) letter-spacing na zbyt małą wartość, możliwe że ujemną…

Szczerze to nawet nie wiem czym są owe style css, więc raczej nie używam takowych (chyba, że chodzi tutaj o skórkę do Chrome’a - tą jednak używam już od ponad roku i nie miałem z nią podobnych problemów). 

Co do styli css, są to w ogólnym znaczeniu arkusze związane z wyglądem danej strony. Ja miałem na myśli takie, które zmieniają wygląd indywidualnie przez danego użytkownika, a strona na której można je znaleźć to userstyles.org (stamtąd też można przejść do instalacji rozszerzenia o nazwie Stylish dla Fx i GC, ułatwiającego instalowanie i/lub własnoręczne tworzenie takich styli użytkownika dla wybranej strony).

 

Jeśli jednak nie używasz powyższego, to problem może jest związany ze sprzętową akceleracją przeglądarki, albo (czego nie jestem w sumie kompletnie pewny, bo skórek nie używam na żadnej z przeglądarek) możliwe że zmiany w ostatnich update’ach Google Chrome, a używanym theme do niej powodują błąd. Sprawdź może jak sprawa się przedstawia na domyślnym wyglądzie GC.

 

PS. Jak nazywa się ta skórka?

Daxll

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Przywróciłem Chrome’a do ustawień domyślnych (również z domyślną skórką) - jednak problem ciągle występuje…

A po najechaniu myszką, zaznaczeniu czy zjechaniu niżej i powrocie czcionka jest normalna, tak?

Niestety nie…