Rozmazane czcionki w fx4 i ie9

(Smokismoki) #1

staram sie zrozumiec, ale nie moge... miesiace wytezonej pracy, a produkt finalny nie potrawi wyswietlac tekstu :confused:

problem wystepuje w obu tych przegladarkach, fx 3.6 sprawuje sie dobrze

system (vista 32-bit SP 2) aktualny, sterowniki karty (9600 GT) aktualizowane wczoraj, wygladzanie czcionek TrueType

w czym moze lezec problem?

(Gardner) #2

G艂贸wn膮 nowo艣ci膮 w IE9 oraz FF4 jest akceleracja sprz臋towa i w艂a艣nie to powoduje u wielu ludzi rozmazanie czcionki. Po prostu wy艂膮cz akceleracj臋 w ustawieniach przegl膮darki i powinno by膰 po problemie.

(Tomaszrg) #3

W takim razie po co jest tak akceleracja w og贸le skoro, wi臋kszo艣膰 ludzi to wy艂膮cza (wraz ze mn膮), dlaczego nikt po tylu betach tego problemu nie naprawi艂 ?

(Smokismoki) #4

zapomnialem dodac, ze probowalem z wylaczona akceleracja, lecz nie dalo to zauwazalnych zmian - tekst jak byl, tak jest rozmazany i nieczytelny

poza tym, ta akceleracja to jeden z wiekszych krokow naprzod jesli chodz o obie te przegladarki, wiec nie widze sensu w takich rozwiazaniach problemu (ale to bez znaczenia, skoro i to nie pomaga)

(Lemanzkt) #5

Ja za to jak mia艂em Radeona Hd4670 to przy kt贸rej艣 becie fx'a mia艂em rozmazan膮 czcionk臋 przy w艂膮czonej akceleracji sprz臋towej, gdy grafe zmieni艂em na HD6870 problem znikn膮艂 : ).

Zaktualizuj stery do grafy mo偶e co艣 pomo偶e, a jak nie to wy艂膮cz akceleracj臋 w przegl膮darce i zrestartuj pc.

(Smokismoki) #6

przecie偶 pisa艂em, 偶e stery mam aktualne...

wy艂. akceler. pomaga (nie wiem, czemu wtedy nie by艂o efektu), jednak wola艂bym aby ten problem zosta艂 rozwi膮zany jako艣 inaczej..

i co zrobi膰 z ie9??

*je艣li kto艣 wie, jak doda膰 wyj膮tki w ie9 przy usuwaniu historii (chcia艂bym zachowa膰 jedno ciasteczko) to r贸wnie偶 prosz臋 o pomoc