Rozmazane czcionki w fx4 i ie9

staram sie zrozumiec, ale nie moge… miesiace wytezonej pracy, a produkt finalny nie potrawi wyswietlac tekstu :confused:

problem wystepuje w obu tych przegladarkach, fx 3.6 sprawuje sie dobrze

system (vista 32-bit SP 2) aktualny, sterowniki karty (9600 GT) aktualizowane wczoraj, wygladzanie czcionek TrueType

w czym moze lezec problem?

Główną nowością w IE9 oraz FF4 jest akceleracja sprzętowa i właśnie to powoduje u wielu ludzi rozmazanie czcionki. Po prostu wyłącz akcelerację w ustawieniach przeglądarki i powinno być po problemie.

W takim razie po co jest tak akceleracja w ogóle skoro, większość ludzi to wyłącza (wraz ze mną), dlaczego nikt po tylu betach tego problemu nie naprawił ?

zapomnialem dodac, ze probowalem z wylaczona akceleracja, lecz nie dalo to zauwazalnych zmian - tekst jak byl, tak jest rozmazany i nieczytelny

poza tym, ta akceleracja to jeden z wiekszych krokow naprzod jesli chodz o obie te przegladarki, wiec nie widze sensu w takich rozwiazaniach problemu (ale to bez znaczenia, skoro i to nie pomaga)

Ja za to jak miałem Radeona Hd4670 to przy którejś becie fx’a miałem rozmazaną czcionkę przy włączonej akceleracji sprzętowej, gdy grafe zmieniłem na HD6870 problem zniknął : ).

Zaktualizuj stery do grafy może coś pomoże, a jak nie to wyłącz akcelerację w przeglądarce i zrestartuj pc.

przecież pisałem, że stery mam aktualne…

wył. akceler. pomaga (nie wiem, czemu wtedy nie było efektu), jednak wolałbym aby ten problem został rozwiązany jakoś inaczej…

i co zrobić z ie9??

*jeśli ktoś wie, jak dodać wyjątki w ie9 przy usuwaniu historii (chciałbym zachować jedno ciasteczko) to również proszę o pomoc