Rozmazane okna (Problem z monitorem)


(S P I D E Y) #1

Witam!

Szukałem w ustawieniach monitora na tych przyciskach na monitorze, bo powinna być taka opcja, że cały ekran drga, a tego nie mam. Gdzie znajdę taką opcję?

Nie wiem czy to pomoże, ale chodzi o to, że np. jak otwieram okno to po prawej stronie jest lekko widoczne rozmazanie tego okna... podobnie z literkami.

Mam monitor Asus VW202s


(Cedar) #2

Ta funkcja to rozmagnesowywanie kineskopu - dostępna tylko w monitorach kineskopowych (CRT) a Twój to LCD.

Co do rozmazania - możliwe, że masz źle skonfigurowaną kartę graficzną lub ustawioną nieprawidłową rozdzielczość.


(S P I D E Y) #3

mam ustawione 1650x1080(czyli opcjonalnie), a co do karty graficznej niedawno instalowałem najnowsze sterowniki... może je przeinstaluje i dam znać!


(Cedar) #4

Jakie są rozdzielczości standardowo obsługiwane przez ten monitor?

Na szybko znalazłem, że "Zalecana rozdzielczość obrazu 1680 x 1050 pikseli" i tu właśnie może być przyczyna Twoich problemów z obrazem. Monitor LCD nie pozwala na ustawianie losowych rozdzielczości (nawet tych mieszczących się poniżej maksymalnych ustawień) - takie coś to tylko LCD


(S P I D E Y) #5

Mam ustawioną zalecaną rozdzielczość pomyliłem się pisząc 1650x1080, oczywiście jest to 1680x1050. Tak więc rozdzielczość nie może być problemem. Zaraz zainstaluje sterowniki.


(Spam) #6

Wciśnij przycisk „Auto”, o ile masz podłączony monitor pod wejście analogowe.


(S P I D E Y) #7

Niestety, sterowniki nie podziałały... Może po prostu monitor się zaczyna psuć bo w sumie mam go z 4 lata.


(Carlsbergxxx) #8

A kabel sygnałowy masz dołączany, czy jest zamontowany na stałe? Bo to może być wina badziewnego kabla. Ewentualnie może być tak, że jakieś urządzenie elektryczne, stojące w pobliżu monitora może powodować takie rozmazanie. Nie wiem jak to jest z LCD, ale pamiętam, że kiedyś miałem taki problem z CRT i wina leżała po stronie aktywnych głośników - stały za blisko monitora i najprawdopodobniej ich zasilacz siał zakłócenia.


(Cedar) #9

Nie zasilacz (zasilacz w pomijalnym stopniu, chyba, że dużej mocy i beznadziejnie zaprojektowany) tylko pole magnetyczne magnesów głośników powoduje rozmazania obrazu - ale tylko na monitorach CRT, monitory LCD są na to odporne.


(S P I D E Y) #10

Faktycznie głośniki stoją blisko, ale skoro Cedar mówi, że to tylko w CRT.

W sumie powodem może być to, że kabel jest podpięty pod przejściówke... w sumie to dziwne bo ten Asus ma wejście starego typu, a moja karta ma to nowe oczywiście i trzeba było przejściówką podłączyć.

Jednak to chyba problemem nie jest ponieważ komputer mam tak długo jak monitor i problem pojawił się tak może z miesiąc temu pierwsze objawy, teraz się to nasiliło.


(lith) #11

4 lata to szybko jak na monitor... masz możliwość podłączyć go na próbę do innego kompa?


#12

Grzesiek791 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif