Rozmazanie ekranu po zainstalowaniu sterownika graficznego

Po zainstalowaniu świeżej instalacji systemu win7 32bit oraz sterowników do karty graficznej geforce 7900gs występuje efekt rozmazanego ekranu po uruchomieniu systemu. Możliwe, że zasilacz feel 400 nie wyrabia, ale nie jestem pewny . Zaktualizowałem bios do nowszej wersji, ale nie wiem co to ejst bios wideo…Wklejam raport z everesta. http://wklej.org/id/383061/

a spróbuj nacisnąć przycisk “AUTO” w monitorze jeśli taki jest

BIOS wideo to nic innego jak BIOS Twojej karty graficznej - Aktualizacja BIOS -u karty wideo nie jest niczym tajemniczm, wszystko co musisz zrobić, to odwiedzić producenta karty graficznej i pobrać oprogramowanie niezbędne do przeprowadzenia tej aktualizacji (zwykle w dziale wsparcia , pliki do pobrania lub BIOS ). Ale jest bardzo ważny szczegół. Producent karty zazwyczaj nie jest producentem chipu. Tak więc, nie znajdziesz tej aktualizacji na stronie ATI lub NVIDIA , musisz wejść na stronę producenta karty ( Sapphire, Gigabyte, Inno3D, HIS, Tyan, Connect3D, MSI, ABIT, ASUS, FIC, itp.). Jedynym wyjątkiem jest karta z układami ATI , które rzeczywiście zostały wyprodukowane przez ATI. Jeśli jednak nie wiesz jakiego jest producenta musisz wtedy skorzystać z kodu FCC ID karty. Możesz odkryć kartę przez producenta tego kodu w znaczniku przyklejonym do płyty.

P.S - moc zasilacza w zupełności wystarczy Ci na Twoja konfigurację ( choć dobrze by było wymienić go na jakiś markowy ) , masz za mało pamięci RAM!!

A jak sprawa tyczy się z Windowsem XP ?,wiemy że Nvidia jak i ATI/AMD nie wysiliła się przy robieniu sterowników dla kart z GF serii 7 i poniżej,jak i X1900 i poniżej od ATI,czyli sterowniki z serii WDM 1.0 .Producent zastrzega że są to sterowniki dla win7 pozwalają na podstawową pracę owych kart i mogą występować problemy.Ja bym spróbował zainstalować Win XP i zobaczyć jak sprawa wygląda.Bo dla mnie wina sterowników.

pamieci ram mam 2gb, win7 zainstalowałm po raz pierwszy, a przy win xp podczasz gry pojawiały sie takie skazy tzn, pojawiały jakies linie czarne sciany…

Poprostu kliszka nie spojrzał niżej bo to wersja trial i dopiero niżej trzeba się dopatrywać ile pamięci:

[Moduły pamięci / DIMM0]

Właściwości modułu pamięci:

Oznaczenie gniazda DIMM0

Typ ECC, DIMM

Szybkość 160 ns

Rozmiar zainstalowanej pamięci 512 MB

Wykorzystywany rozmiar pamięci 512 MB

[Moduły pamięci / DIMM1]

Właściwości modułu pamięci:

Oznaczenie gniazda DIMM1

Typ ECC, DIMM

Szybkość 162 ns

Rozmiar zainstalowanej pamięci 1024 MB

Wykorzystywany rozmiar pamięci 1024 MB

[Moduły pamięci / DIMM2]

Właściwości modułu pamięci:

Oznaczenie gniazda DIMM2

Typ ECC, DIMM

Szybkość 164 ns

Rozmiar zainstalowanej pamięci 512 MB

Wykorzystywany rozmiar pamięci 512 MB

win7 zainstalowałm po raz pierwszy, a przy win xp podczasz gry pojawiały sie takie skazy tzn, pojawiały jakies linie czarne sciany…

  • sorrki , źle spojrzałem :oops:

Patrzyłeś jaka temperatura jest podczas grania w stresie,próbowałeś zmniejszać zegary tak np: o 50 Mhz na rdzeniu i pamiątkach i wtedy zobaczyć,kiedyś podobny przypadek miałem u kumpla w akademiku i pomogło.Zdaża się właśnie na allegro trafić na te karty i ludzie sprzedają je jako uszkodzone bo dopiero właśnie pod zmniejszeniu zegarów działają normalnie.

everest i speedfan nie pokazuja temp tzn jest 0 c , ale to pewnie dlatego zew nie mam ster. ale z tego co pamietam na xp grafika miałą 62 c

Temperatury http://img690.imageshack.us/img690/1239/beztytuuvfo.jpg

Czym moge obniżyć taktowanie rdzenia karty graficznej ?? 7900gs

Tak,w programach MSI Afterburner,riva tuner i wiele innych,MSI Afterburner bardzo przyjazny dla początkujących overclockerów lub downclockerów :stuck_out_tongue:

Czemu temperatura rdzenia jest wyższa o prawie 10 stopni od procesora, czy to jest normalne ? Dowiedziałem się, że zdejmował radiator procesora i nie zmieniał pasty.

Jutro będę mieć możliwość obniżenia taktowanie oraz zamówiliśmy zasilacz be quiet L7 430w. Czy wytrzyma OC oraz kupno jakiejś nowszej karty graficznej ( coś do 600 złotych), ale to dopiero za 0.5 roku…

To pogadamy za pół roku,gdybanie do przodu to ala efekt… (by poszedł warn) .Tak jak kupisz nową grafikę która będzie podatna na OC to na tym zasilaczu będziesz mógł kręcić.

Źle mnie zrozumiałeś. Teraz chcę naprawić obraz korzystając z karty 7900gs bo mi jest ona potrzebna do pracy. Podałem temperatury niekręconego proca, których wartości są dla mnie dziwne.

Jakieś inne pomysły co do problemu rozmazanego obrazu ? Czy instalować wersje próbną winxp do testów, na którym też pojawiały się skazy, ale sterowniki prawidłowo się instalowały.

Wiele osób pyta się, czy nowo zakupiony zasilacz wytrzyma późniejszą zmianę sprzętu co jest dla większości zrozumiałe…

Próbowałeś z obniżonymi zegarami ?,ewentualnie sprawdź na starszych sterownikach także,jak masz mogą być dołączone na płycie wraz z kupioną kartą graficzną.

A przepraszam, podłączyłem karte do swojego komputera i artefakty odrazu wyskakują, nawet bez instalowania jakichkolwiek sterowników. Zainstalowałem u niego starsze sterowniki i na razie działają :slight_smile: Gdyby nadal były problemy obniżę zegary, może uda się odratować kartę Dzięki za rady :slight_smile: