Rozmazany BIOS

Witajcie od kilku dni bodajże od 5-6 posiadam Kartę Graficzną GeForce Nvidia GT220 DDR2 podłączyłem ją do Płyty Głównej HP Compaq dx2200 BIOS dziwnie się zachowuje w ekranie startowym biosa nie widzę jaki klawisz do czego wiecie o co chodzi F12 F11 i takie te później w ekranie bootowania płyty pojawiają się jakieś szlaczki przypominające koniki… Windows działa normalnie. Dodam też, że wcześniej używałem karty Radeon x1300 lecz zmieniłem ją na w/w z powodu hałasu który tworzyła i z ilości ciepła jaki wydzielała.

A sterowniki do GT220 kolega wgrał po uprzednim usunięciu sterowników od Radeona?

Taaa, bo sterowniki systemu na cokolwiek wpływają w BIOSie…

Masz możliwość podpięcia przez inny kabel (jak idziesz teraz przez dvi to przez d-sub lub odwrotnie)?

Taaa, bo sterowniki systemu na cokolwiek wpływają w BIOSie…

Masz możliwość podpięcia przez inny kabel (jak idziesz teraz przez dvi to przez d-sub lub odwrotnie)?

Zintegrowana ATI Radeon Xpress 200

Niezintegrowana ATI Radeon x1300

Poczytaj specyfikacje.

Btw. Płyta główna HP Compaq dx220 specyfikacja: http://h20584.www2.hp.com/hpgt/guides/s … Id=1844701

ATI Radeon x1300 http://www.techfuels.com/everything-els … -card.html

Od kiedy to ATI Radeon x1300 jest zintegrowany z płytą główną HP Compaq dx2200?

Kolego nnick. Doucz się trochę a następnie się wypowiadaj.

Dobrze ale jak usunąć sterowniki od radeon’a bez podłączania go? Wystarczy usunąć to od ATI ? Tak wgl. to nie rozumiem o co chodzi nnick o te kable… chodzi Ci o to przez które wejście podłączam monitor ?

Płyta jest już dość starawa i może tak być. Ja mam starszą płytę i kartę GTS250 - przy POST wywala mi błąd karty, choć wszystko działa dobrze. Także może tak musi być.

Sterowniki do starej i tak nie będą działały bo system je instaluje dopiero po weryfikacji identyfikatorów sprzętu ze sterownikiem, także te ATI nie powinny działać. Ale można usunąć - przez Panel Sterowania

Ale jeszcze warto co nieco sprawdzić.

D-SUB czy DVI, jak już wyżej napisano i czy kabel był wymieniany na inny?

Na jakimś innym kablu sprawdź.

A czy ustawienia BIOSu były przywracane do domyślnych? Teoretycznie to nie powinno mieć znaczenia ale jeszcze przywróć te ustawienia. Do BIOSu logujesz się przy starcie komputera wciskając zazwyczaj DEL lub F2. Tam będzie ‘Load default settings’ czy coś takiego.

Podłączam się zwykłym kablem VGA jeśli o to chodzi jeśli nie to powiedzcie gdzie te kable są mniej więcej. A co do BIOS’a to czy jeśli chciałbym zainstalować system odnowa były by jakieś problemy? A tak wgl. jak zaktualizować go zaktualizować jeśli aktualizacja coś da to go zaktualizuję. BIOS’a resetowałem 2-krotnie wyjmując bateryjke z płyty i wczytywałem domyślne ustawienia niestety to nic nie dało podczas aktualizacji biosa oczywiście mogę założyć starą kartę wiadomo, że nie będę nic wciskał na “Pałę”

Najnowszy BIOS jest z 2008 roku dla tej płyty. Także aktualizacja niewiele da.

Wyjmij - włóż kartę. W innym komputerze jak chodzi karta? Też przy BIOSie coś się dzieje?

Może tutaj jeszcze być problem - wsteczna kompatybilność karty do PCI-E x16 1.0 bo wydaje mi się, że takie ma Twoja płyta a karta już 2.0.

A więc nic się nie da więc może zaproponujcie mi podobną płytę główną aby tylko miała PCI x16 2.0 bo to wszystko piszę z laptopa na gwarancji więc za dużych możliwości nie mam aby wsadzić ją do innego komputera.