Rozmazany ekran na niskich rodzielczościach

Witam wszystkich.

Mam bardzo poważny problem z ekranem monitora (tak sądzę, że monitora).

Oto ten problem : http://imageshack.com/i/0bf22nj

Dzieje się tak tylko na rozdzielczościach poniżej 1980x1024, dlaczego? nie mam pojęcia.

Wszystko byłoby okej, ale jak chcę odpalić starą gierkę która tej rozdzielki nie obsługuje to nie mam jak grać (3/4 ekranu jest rozmazane).

Jakieś propozycje naprawienia?

Specy. :

  • GeForce 8600GT

  • Monitor Benq

  • Najnowsze sterowniki do karty.

Whiskey ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Dokładny typ monitora?

Może monitor musi pracować na zalecanej natywnej rozdzielczości, czyli np: 1920 x 1080.

Albo stosujesz za nowy sterownik do tej karty?

Monitor to Benq E2200HDA, tylko w tej rozdzielczość jest w stanie pracować w tej chwili, lecz wcześniej nie było z tym problemów, normalnie mogłem zmniejszyć rozdzielczość do 800x600 i działać, teraz gdy tak robię to widać co się dzieje na zdjęciu.

Co do sterowników, wątpię żeby były zbyt nowe, ponieważ sama Nividia poprzez panel kontrolny zaproponowała mi zaktualizowanie.

podłącz inną kartę i sprawdź czy problem nadal występuje, albo monitor pod inną kartę…

Monitor masz podłączony przez dvi?

Jeżeli tak to spróbuj wejść do panelu sterowników i poszukaj opcji trybu skalowania.

Do wyboru powinien być tryb wbudowany, gdzie obraz jest skalowany przez elektronikę monitora, i tryb gpu, gdzie obraz jest skalowany przez kartę, przełącz się między tymi trybami, któryś z nich powinien działać prawidłowo.

Dziękuję bardzo, sadaj72 opcję skalowania znalazłem w panelu kontrolnym Nividii, pomogło i wszystko działa jak należy.

Jeszcze raz dziękuję bardzo. :slight_smile:

Temat można zamknąć. :slight_smile: