Rozmazany/migajacy obraz

coś mi się stało z grafiką i obraz się rozmazuje, czasami pół ekranu jest czarne i miga i czasami też wyskakują centymetrowe paski przez cały ekran… z googlowania mi wyszło tylko tyle że może to być zły kabel od monitora, ale to niemożliwe, bo mam laptopa no i złe sterowniki co też jest malo prawdopodobne bo ściągalem je ze stronki producenta. Pomoże ktoś?

Jeżeli jakiś Twój kumpel mieszka niedaleko to przyjdź do niego z laptopem i podłącz do zwykłego monitora, zobacz czy takie coś będzie się działo - jeśli tak, to najprawdopodobniej problem z kartą graficzną.

Jak włączasz swojego laptopa to od razu są takie błędy czy dopiero gdy komputer trochę chodzi?

często bywa tak że w środku łamie się taśma która idzie do monitora

sprawdzisz to tylko podłączając  laptopa tylko pod jakiś telewizor albo monitor

pwc12 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

PS. Żaden problem - pasek językowy i zmień język klawiatury na polski programisty. Działa w każdej edycji językowej systemu - nawet w suahili. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

jak włączam lapka to nic, dopiero jak jest włączona przeglądarka lub coś robię innego, najlepsze jest to, że jak oglądam film na pełnym ekranie to wszystko jest w porządku…

 

mam drugi komputer w domu ale wejście nie pasuje, spróbuję popytać kogoś czy nie pomoże mi :slight_smile:

 

ok już poprawione, przepraszam :wink:

wstaw screen z programu HWMonitor

http://pl.tinypic.com/r/122yzwj/5

temperatury masz podwyższone dobrze by było go w środku przeczyścić

 

No to chyba wiem o co chodzi - temperatura karty graficznej jest duża, przez co może się przegrzewać, skutkuje to właśnie takim ekranem, jaki jest u ciebie (czyt. cały rozmazany lub w połowie). Jeżeli wiesz jak go rozkręcić to zrób to, a następnie przeczyść sprężonym powietrzem. Do lepszego chłodzenia możesz dokupić podkładkę chłodzącą, którą umieszczasz pod laptopem, podłączasz ją zwykłym kabelkiem USB do swojego sprzętu, tutaj masz pierwszy lepszy link do aukcji na allegro:

http://allegro.pl/podkladka-chlodzaca-pod-laptopa-i3804971174.html - jak widać cena nie jest duża, a strasznie pomaga. :wink:

postaram się tak zrobić a jakby coś było źle to napiszę. Dzięki!