Rozmazujacy sie obraz

(Cezarycezary2) #1

Otoz problem jak w opisie. Mam monitor Samsung SyncMastrer 763MB od 3 lat...tak mi sie zdaje przynajmniej..od jakiegos czasu obraz stawal sie nie wyrazny, ale to jakos nie przeszkadzalo, ale teraz to juz okrutnie sie rozmazuje, glownie w gornej prawej i srodkowej przestrzeni. Nie wiem czy to siada monitor czy co to za....sami powiedzcie co o tym sadzicie prosze o pomoc...

przy okazji grafika to Radeon 9600

(mikber18) #2

próbowałeś wgrać najnowsze sterowniki do karty graficznej

pozdrawiam

(Jaroslaw Nijakowski) #3

cezi123 , a nie masz przypadkiem głośników koło niego? oddziaływanie pola magnetycznego z głośników powoduje podobny efekt na monitorze.

(Seba86mu) #4

Totalnie nietrafiona porada.

Najlepsze sterowniki dla karty graficznej:

to: ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c.

Ale wydaje mi się, że wina leży po stronie monitora.

Na monitory CRT Samsunga udzielana była (jest) gwarancja 3 lat.

Sprawdź dokładnie, kiedy zakupiłeś monitor i reklamuj go, jeżeli masz jeszcze gwarancję.

Chyba, że instalacja powyższych sterowników pomoże, ale wątpię. To raczej monitor jest na wykończeniu.

Możliwe jeszcze, że masz ustawioną zbyt niską częstotliwość odświeżania.

Kliknij prawym przyciskiem myszy na Pulpicie, Właściwości, zakładka Ustawienia, przycisk Zaawansowane, zakładka Monitor i zaznacz "ptaszka" przy Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić (chyba, że masz już to zaznaczone) i wtedy z rozwijanej listy wybierz najwyższą, dostępną częstotliwość odświeżania, Zastosuj i OK.

(Cezarycezary2) #5

porobiłem parę testów i wygląda na to, że problemem były sterowniki, tylko trochę to dziwne, że dopiero teraz się to ujawniło, bo te stare sterowniki miałem od kiedy pamiętam...mniejsza z tym, bardzo dzięki za pomoc