Rozmiar animowanych avków

Mam pytanie:

na moim własnym forum posiadam fabryczkę avatarów sigów i userbarów, jeden z zamawiających poprosił o ruchomego avka:

http://img212.imageshack.us/img212/4484 … omymz4.gif

jednak kiedy zrealizowałam to zamówienie okazało sie ze avek am prawie 100 kb i nie mieści sie w profilu! czy mógłby mi ktos poradzić jak zmniejszyć w jakiś sposób wielkość avatara zeby nie stracił on na szerokości i wysokości w pikselach? :mrgreen: z góry dziekuję xD

Jet , sprubój przede wszystkim zmniejszyć jego jakość. Poza tym - zoptymalizuj go np. za pomocą Ulead Gif Animator.

jakość? to znaczy co mam zrobić?

ja go robiłam w Image Ready wieć nie znam jeszcze takich pojęc jak zoptymalizacja bo robie animowane dopiero od 2 dni -.-’’’’

wedlug mnie to znaczy save witch optimized czy jakos tak

Jet proszę zmodyfikować podpis na zgodny z regulaminem :!:

jak chcesz to sobie zrob taka sygnaturke jak ja w podpisie

hmm ale to jest animacja bo gdyby nie była to jak zapsujesz i powino ci wyskoczyc okno z zapisem kilkasz zapisz i dalej ci sie wyswietla okno gdzie robisz sobie wielkosc (jak masz ps 6 to nie mozesz) a jak masz 7 itd. to tam masz pasek ktorym regulujesz wielkosc obrazka

Jet , zmniejsz jakość za pomocą Ulead Gif Animator.

=================

edit by monczkin

A jaki rozmiar, siedemdziesiecio krotnie większy niż jest dopuszczalny

ponad 700KB :o , co bedzie za chwile, może filmiki 5-7 MB :?:

No ale dobra :frowning:

jaką fabryczkę

chodzi w niej o to ze ktoś zamawia soebie avka albo sygne czy tam uska a ja i inni graficy robimy to zamówienie :smiley:

UB ma wysokość 19 pixeli, ty masz 30.

Umieszczasz posta “chcę avatar” a jakiś user ‘specjalista’ robi coś według tutoriali.

Możesz to zrobić w Adobe ImageReady CS

asskh3.th.jpg

A potem zapisujesz…

ass2fl6.jpg

Zajmowało 94,8 KB

tiaaavektiaruchomymz4.gif

Zajmuje 49,2 KB

tiaaavektiaruchomymz41aj4.gif

Ale ogólnie avatarki mają rozmiar 100X100 tak więc po zmniejszeniu w następnym programie już wspominanym na poczatku Ulead GIF Animator 5

Plik zajoł 24,4 KB

fog5.gif

Ot’y --> kosmos

Sprawy regulaminowe proszę omawiać na PW lub z moderatorem :twisted: domichaelo wydaję mi się, że prosiłem o używanie polskiej pisowni. Za następny temat/post pisany niechlujnie wyłapiesz warna.