Rozmiar dvd

Witajcie.

zripowałem płytę dvd na hdd za pomocą dvddecryptera. ripowana płyta miała rozmiar 4,7GB. kiedy chcę ją zgrać z hdd na czystą płytę dvd otrzymuję info, że dysk docelowy jest za mały (?). hmmmm… pomożecie?

włożyć dysk o większej pojemności ??

zobacz ile ma plik i kup taką płytę

w jakim formacie chcesz to nagrać i na jaki nośnik - cd, dvd ??

to jasne. ale:

płyta początkowa dvd miała pojemność 4,7 GB, płyta docelowa dvd ma taką samą pojemność a kopiowane dane się nie mieszczą. dlaczego?

Nie wiem, czy takie to jasne… Skoro zripowałeś płytę dvd na HDD, plik mógł albo zmniejszyć rozmiar pliku albo go zwiększyć.

Masz partycje w systemie NTFS?

a ile one mają ?? czy to też

w przypadku tego problemu użyj programu DVD Shrink 3.2 i problem z głowy…

ok. dzięki.

Po drugie jak już tu ktoś pisał niedawno płyty mają tylko napisane 4,7 gb a tak naprawde mają 4,4 -4,5 gb pojemności dlatego ,ze przelicznik jest taki sam jak dla dysków twardych 1mb=nie 1024 kb tylko 1000.

Tak jak nowe dyski 160 giga maja tak naprawde 149gb .

Też używam dekryptera i dvd shrink 3.2 i wiem o co biega bo miałem takie same problemy.

DVD Shrink bardzo polecam do nagrywania filmów zabezpieczonych które po zgraniu na dysk zajmują nawet 6,5 do 7 giga (dlatego że jest tam masa dodatków niepotrzebnych nam).

A jaki rozmiar ma plik który zripowałes. Nie była to przypadkiem płyta dwuwarstwowa. :?