Rozmiar grafik BMP

Witam forum

Szukałem rozwiązania na forum mojego problemu ale nic nie znalazłem, może żle szukałem.

Zależy mi na jak najmniejszym rozmiarze grafik BMP. W jaki sposób zapisać mape bitową tak aby miała mały rozmiar, powiedzmy mam obrazek - głębia 256 kolorów, 1024:768 rozmiar ok 300KB. Zapisując swój obrazek z takimi samymi parametramiw w IrfanView mam ok. 700KB i niżej zejść nie moge. Czy mniejszy rozmiar mogę osiągnąc kompresując obrazek metodą “Run Length Encoding”, jeśli tak to jaki program to potrafi?

Zapisując taki obrazek w Paint także nie daje pożądanego efektu.

Dziękuję i pozdrawiam. Robson

BMP, czyli BitMapa-Tego nie możesz pomniejszyć, jedyny sposób to zmiana z 1024:768 na 800:600 albo coś takiego, Bo rozmiar BMP zależy jedynie od ilości pixeli, im większa roździeloczość tym większy rozmiar i na odwrót…

Dzięki za odpowiedz. Ale dlaczego więc mam bitmape o tak małych rozmiarach jak podałem wyżej? Ma ona ok 300 KB przy takich parametrach jak podałem. I jak to robić? Chyba, że IrfanView nie nadaje sie do zapisywania takich rzeczy. We właściwościach obrazka rozdzielczość DPI pokazana jest na 71, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Pozdrawiam. Robert

Musi być bmp :?:

w miare dobra jakość i mała pojemność - gif

Witam

Dzięki, ale musi być bitmapa. Nie chciałem tego mówić ale tu chodzi o podmiane bitmap w dll’ach. Od dłuższego czasu robie sobie instalacje Unattended Windows. Już Windows 2000 a teraz XP. Większośc rzeczy mam dopracowane ale kilka grafik można by jeszcze podmienić, np. instalatora.

To na pewno da się zrobić skoro oryginalne są takie małe ale jak?

Normalnie nie zajmuje sie grafiką, tylko zabezpieczaniem systemów.

Pozdraiwam. Robert