Rozmiar i czas potrzebny do otwarcia strony WWW

Witam,

mam taki mały problem. Mianowicie potrzebuję zmierzyć czas potrzebny na otworzenie jakiejś strony (np. www.dobreprogramy.pl) , która już istnieje w internecie. Zależy mi żeby wynik został przedstawiony w formie zbliżonej do:

  1. Rozmiar strony

  2. Czas ładowania dla różnych przepustowości łączy

  3. Porównanie z inną stroną

  4. Inne dane statystyczne jak rozmiary obrazków mile widziane aczkolwiek nie muszą być :slight_smile:

Czy istnieje takie narzędzie online bądź offline? Najlepiej darmowe?

Pozdrawiam

udało mi się wygooglować coś takiego: http://www.1-hit.com/all-in-one/php/too … hecker.php

Dzięki bardzo fajne narzędzie! Aczkolwiek jakiś dziwny czas podaje… Jakoś tak dużo tych sekund wychodzi. Może wiesz czemu?

Czekam jeszcze na inne sprawdzone propozycje. 8)

Pewnie ktoś popełnił babola w przeliczaniu, może ustawia przecinek nie tam gdzie trzeba tj. o jedną pozycje dalej niż powinno :roll:

aktualnie jestem na telefonie więc nie mogę tego sprawdzić, natomiast widziałem tam w raporcie slowko o tym dla jakiej prędkości połączenia jest ten czas, bodajże ok 4kB/s. Poza tym, mając podany rozmiar strony internetowej możemy przeliczyć to sami. Przykładowy internet 1mbps pobiera dane z prędkością 128kB/s więc np strona zajmująca 512kB czyli 524288 bajtów pobierze się w około 4s.

A nie można po prostu użyć przeglądarki? Nowsze przeglądarki zazwyczaj posiadają takie możliwości np. w Google Chrome ppm=>Zbadaj element=>Timeline lub FF za pomocą dodatku Firebug. Za ich pomocą otrzymujesz dokładny wykres: co, kiedy i ile czasu trwało.

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Faktycznie tam jest przelicznik na prędkość 56k :slight_smile:

To nie jest rzecz najważniejsza. Ja mam 3Mbit na komórkowym, i jest pewnie czasem wolniejsza a czasem szybsze od internetu 512kbps. Ważna rzeczą są pingi. Jak wyżej napisano takie narzędzie jest w Chrome, być może już w IE9 (coś tam było, ale nie zaglądałem głeboko) no i w Operze.

Wiem :slight_smile: Tak samo jak czas dostępu zależny jest też chociażby od lokalizacji. Potrzebna byłą mi zwykła stronka, która można wykorzystać jako źródło tego typu informacji. Nie wspominając, że internet chociażby przez 3g to ,co innego niż internet" z skrętki miedzianej :slight_smile:

Też ciekawa stronka do tego typu pomiaru…