Rozmiar layoutu strony www

Witam, zaczynam swoja przygodę z tworzeniem stron www, znalazłem pare poradników dotyczących tworzenia layoutów. Mam jednak wątpliwość co do rozmiaru layoutu w projekcie, na jakiej wielkości pracować? Jest jakiś standart? Proszę o pomoc, pozdrawiam serdecznie.

To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Kiedyś (jak na moje oko) robiło się pod rozdzielczości 800xX teraz raczej minimalnie daje się dla 1024xX wzwyż (z naciskiem na wzwyż). Zawsze możesz też ustawić % wartości dla szerokości. Ale jak wspomniałem wszystko zależy od Ciebie a coś takiego jak standard w tej sprawie nie istnieje.

Czyli nie ma jako takiej rozdzielczości, która będzie sprawnie odczytywana na wiekszości komputerach? 1024 na 768 wystarczy? Prosze o Wasze opinie, bo pewnie niektórzy z Was w “tym siedzą” a ja dopiero co zaczynam :slight_smile:

Sam również tworzę layouty i przeważnie daję rozmiary 1000x1300px, ale czasami nawet 1100x1300px.

Zależy od tego jak layout ma wyglądać. Ty go kreujesz, ty decydujesz o jego rozmiarach.

Zawsze będzie “sprawnie” odczytywana strona zrobiona pod mniejszą rozdzielczość na większej.

Najlepiej obecnie strony robić pod 1024xX (ale pamiętaj, że to tylko moja opinia, jedni robią pod większe rozdzielczości inni pod mniejsze, a niektórzy szerokości ustawiają w %).

Jeżeli to nie jest strona, z dużą ilością treści, to robię koło 900px. W reszcie przypadków koło 1000px, lub tak jak piszą powyżej procentowo :wink: