Rozmiar MySQL pod forum

Witam ile baz danych i jaki rozmiar potrzebuje żeby prowadzić stronke drużyny i forum?

jedną bazę, a jej rozmiar… to zależy od ilości danych - liczby postów, liczby użytkowników itd., od skryptu forum, przykładowo, forum DP to w tej chwili około 2GB bazy danych, ja u siebie, na php by przemo, przy około 200-300 postach dziennie mam po dwóch latach jakieś 30MB, z tym, że skrypt jest okrojony i zużycie bazy zostało mocno ograniczone

Czyli jeśli mam stronke drużyny i baze danych o rozmiarze 15mb i na pewno dzienie nie bedzie 200-300 postów, to dopiero poczatki tej sronki to czy moge postawić jakieś forum na próbe zobaczyć jak to bedzie funkcjonować i w razie potrzeby zamówić wiekszą baze danych? na ovh (Quota) ?? :?:

jeżeli postawisz to na np. czystym phpBB (i ew. sam je rozbudowywał o potrzebną funkcjonalność), a nie będziesz dziwował z jakimiś by przemo, to nie powinno być żadnych problemów

Ja polecam bazy MySQL w yoyo.pl Do każdej stronki dostajesz 70 MB`ajtową baze, nikt nie powiedział ze musisz jej używać akurat do danej strony. Polecam taki sposób

A jednak :wink: - nie można tak.