Rozmiar Obrazka

Zrobiłem sobie w Photoshopie coś takiego :: nl7qc0v3bn3ogxhfm.jpg

Dlaczego ten obrazek zajmuje aż 47 KB?! Dlatego, że jest szczegółowy? Nawet na najmniejszej jakości zajmuje ok. 30. Nie ma sposobu, żeby zajmował mniej? W formacie .gif zajmuje troszkę mniej.

barpok12 , o co ci chodzi? FilipS pyta, czy nie można zmniejszyć rozmaru obrazka, a ty odpowiadasz chamsko i nie na temat.

FilipS , jeśli to avatar ma być, to po prostu zmniejsz jego rozmiar.

Zapisałem sobie ten obrazek na dysku i o dziwo:

rozmiar: 13,7 KB

rozmiar na dysku: 16KB

Rozmiar podany przez opere: 14KB.

Więc nie mam pojęcia jakim cudem Tobie mogło wyjść 47KB

U mnie jest 47… Ale faktycznie! Nie wiem jak to możliwe, ale u mnie jest 47! !!

Złączono Posta : 28.02.2006 (Wto) 19:38

Mam jedno małe pytanko jeszczę. Jak napisać taki tekst jak na Avatarze rss oraz na tym userbar.jpg

dokładnie o co Ci chodzi z tym napisem ? na 99% rss wycioł go z loga :slight_smile: on zajmuje się grafiką na codzień :slight_smile:

gwoli dokładności

13.76 KB (14094 bajtów)

:wink: i niejest możliwe aby u Ciebie zajmował więcej :slight_smile:

może patrzy na PSD :slight_smile:

Nie, na jpg. Dam screena.

Chodzi mi o taki malutki napis malusieńką czcionką :stuck_out_tongue:

Screen: hqnnl7sf605do0z3m.jpg

To jest zmniejszony.

a sprawdz ew. przez prawoklik na i właściwości, ew sprawdź przez Nero lub jakiś inny program wskazujący rozmiar pliku

FilipS a zapisz zdjęcie z fotosika.

I wtedy sprawdź czy nadal jest taki sam rozmiar jak wcześniej.

Może fotosik rzeczywiście kompresuje pliki :mrgreen:

Dzięki! Co do rozmiaru, to w innych programach też pokazuje ponad 45 KB.

zrób tak jak mówił aju

czyli pokazujesz nam tutaj inna wersje obrazka niz masz u siebie.

niedługo (może dziś) zrobię tutorial jak robić własne userbary, tam wszystko będzie dokładnie opisane.

Wszystko dosłownie… 44.9. Nie, pokazuję tą samą wersję. Sam chciałbym to wyjaśnić, i nie wiem dlaczego miałbym pokazywać inną. Każdy obrazek jpg który zrobię za pomocą jakiegokolwiek programu na moim kompie ma gigantyczne rozmiary, odkąd zacząłem tworzyć w

Photoshopie. :frowning: U mojego kumpla jest tak samo!

Myślę, że to dobry pomysł. Na razie sobie z tym poradziłem. :smiley:

FilipS juz ktos wczesniej napisał, ściągnij obrazek z neta i sprawdź rozmiar na dysku, jak zapisujesz jako jpg z poziomu photoshopa jakiej kompresji uzywasz?

Więc tak:

Przy pomocy Photoshopa, z ustawioną przy zapisywaniu pliku jpg jakością na 5 (Medium):

zapisałem coś takiego:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/30s … ocwi5.html

Rozmiar: 44,9 KB (bajtów: 46 073)

Rozmiar na dysku: 48,0 KB (bajtów: 49 152)

Po ściągnięciu z Fotosika:

Rozmiar: 4,41 KB (bajtów: 4 519)

Rozmiar na dysku: 8,00 KB (bajtów: 8 192)


Dodam, że używałem CS2. Jak zapisuję obrazy z PhotoPainta to też są duże rozmiary.

Albo komp Ci świruje, albo fotosik.pl kompresuje (i to dobrze) jpegi. :roll: (prędzej to drugie, bo skoro pokazuje wartość 44, a po ściągnięciu z fotosika pokazuje dużo mniej to wątpie żeby komp ześwirował ;)).

A ja uważam, że mój komputer naprawdę ześwirował! Nigdy takie małe obrazki nie zajmowały mi tyle miejsca! To niewiarygodne! : :cry: Nawet czerwony prostokąt 100 x 100 zajmuje 22 KB! !!