Rozmiar Visty ultimate po instalcji

Witam zawsze myślałem, że po instalacji Visty będzie zajmować jakieś 6,7 gb ze sterownikami.A tu po samej instalacji zajmuje 11gb + aktualizacje 7gb czy to normalne, że vista ultimate zajmuje aż tyle miejsca aha i dlaczego nie ma żadnych kompozycji tylko standardowa i windowsa 98 ;]. można zrobić wygład taki jak był w xp ;]

To jest zupałnie normalne, u mnie vista z wszystkimi programamy zajmuje 27Gb.Dodam że nie mam żadnej zajnstalowanej gry.Dlatego w viście lepiaj mieć bardzo dużą partycję systemową,ja mam 50 Gb.

U mnie po instalce, do tego Office 2007, programy, stery. Zajmuje równo 10GB, z aktualizacjami jakieś 11,5.

Powodem tak dużej objętości może być przywracanie systemu. Po instalacji każdego programu tworzyło punkt przywracania i trochę się zapasowych plików nagromadziło.

czyli zrobić teraz czyszczenie rejestru ?? no i jakim programem najlepiej to wyczyścić żeby te wszystkie kopie usunąć :smiley:

aha przy okazji jak włączam jakąś gre np call of duty 4 czy bourota nowego to jak wciskam alt+ctrl+dlt pokazuje mi się okienko z wyborem daje menadżer zadań i nic nie zdążę robić i gra się sama maksymalizuje nie można tego zmienić żeby po daniu alt+ctrl+dlt był od razu menadżer zadań

wyłącz przywracanie systemu (i włącz ponownie jeśli Ci potrzebne, choć osobiście uważam, że to pic na wodę). Czyszczenie dysku CCleanerem i rejestru.

ctrl + shift + esc odrazu się uruchomi menadzer zadań