"Rozmieść ikony według" nie działa [XP]

Witam. Otóż mam problem z opcją “Rozmieść ikony według” która jest po kliknięciu ppm w danym folderze. Zauważyłem, że problem występuje w folderach w których zmieniłem rodzaj folderu z szablonu “Dokumenty” na jakikolwiek inny, przykładowo “Obrazy” bądź “Muzyka”. Opcja rozmieszczania po prostu nie działa kiedy próbuję ustawić na dane rozmieszczenie. Dopiero po kilku próbach czasami się udaje i to muszę wybrać konkretną opcję, aby udało się wtedy wybrać inną. Zmiana z powrotem na szablon “Dokumenty”, odświeżanie, ponowne uruchamianie systemu nic nie daje. Oczywiście mam Windows XP. Co zrobić? Chciałem folderom nadać odpowiednie szablony, a tymczasem widać nie wszystko działa jak należy. W folderach w których nic nie zmieniałem z szablonami wszystko działa normalnie…

Hej,

Ogólnie system Windows XP ma problemy z zapamiętywaniem większej ilości ustawień folderów. Być może próba spersonalizowania większej ich ilości skutkuje brakiem możliwości poprawnego rozmieszczania ich zawartości. Warto zatem spróbować zwiększyć tę ilość. Jak to zrobić, znajdziesz informacje w artykule Problem z zapamiętywaniem ustawień wyświetlania folderów.

Pozdrawiam,

Dimatheus