Rozmieszczanie na Dyskach programów

tak sie stalo (nie stanie), bo akurat ta 40-tka jest najszybsza (1 talerz), 80-tka jest w sam raz pod down a 250, choc najnowsze, to jednak najwolniejsze

teraz kombinuje nad 4x20gb w raid0, tyle ze kontroler pci-ex1/4 drogi a na pci sie nie oplaca w ogole macierzy stawiac

rozumiem że ta 40tka to solid state drive ??

“patrzy wyzej, lub policz/doczytaj pierwszy post - autor ma dwa dyski i pyta sie jak je podzielic w sumie…”

A ja pisałem, żeby ten dysk najlepiej wypiął z komputera…

nie, zwykly maxtor… a w zasadzie seagate z serii 7200.7 na ata :smiley:

a 20-stki tez na ata (wd200bb), dlatego czekam az stanieja kontrolery na pci-e (i kupie plyte odpowiednia)

a po co, skoro chodzi i moze ew. sluzyc za magazyn jesli nie chce dalej korzystac jako systemowy?

to jeszcze wrzuć zrzuty z hd tacha dla tego małego i tego największego toby porównać ^^

hdtune2.jpg

stare dyski i jeszcze starszy SB :roll:

twój maxtor (250GB) w obrębie pierwszej części dysku twardego do 40GB jest wydajniejszy od owej 40tki odczyt w grnicach 56-58MB/s mało tego kontroler ide ogranicza troszkę przepustowość ( dyski w standardzie ATA133, a kontroler ATA100) ja bym przeniósł system itd na większy.

wiem, ale kilka mb/s wiecej nie robi wielkiej roznicy a czas jednak tak, poza tym mam PW podzielona na dwa hdd, co jest juz zauwazalne w predkosci otwierania sie programow itp. - nie jest to tez znaczaca roznica, choc zauwazalnie mniej pracuja dyski a szczegolnie systemowy

stad tez takie ‘szczerbate’ wykresy dla 80-tki i 250

ps. jak na taki zabytek, to i tak niezle chodzi rzech… :smiley:

Adalbert ,

Czy ja moge zrobić tak żeby na tej 120 była jedna partycja bez robienia systemu od nowa .

Systemu sam nie zainstaluje bo nie umiem pozostaje mi tylko serwis(kosztuje 100zł)dlatego tak się bronie przed robieniem systemu.

Niewiem czy dobrze zrozumiałem że najlepiej jest gdy dysk nie jest dzielony bo wtedy jest szybki ?

mozesz - gparted i dolaczasz reszte, tyle ze… popatrz na wykresy, chocby moje - dysk jest najszybszy w pierwszysch 30-40%, potem krzywa leci juz w dol dosc gwaltownie

logicznym wiec jest, by umiescic system na szybszej czesci a pliki, z ktorych korzysta sie rzadziej lub duze na koncu dysku