Rozmieszczenie głosników 5.1 w pokoju!

(S P I D E Y) #1

Witam!

Mam zamiar kupić nowe głosniki 5.1 do mojego pokoju. Ewentualnie inny dobry sprzęt grający nadający się do takiego wnętrza.

Zależy mi na tym, aby nie było kabli na podłodze. Przy okazji proszę o polecenie sprzętu grającego do muzyki Rock, Hard Rock, Grunge...

Być może dobrą opcją byłoby kupienie wieży?

To jest mój pokój:

pokoji.png

(Rradek22) #2

U siebie kable mam po całym pokoju wsadzone w listwy przypodłogowe

(S P I D E Y) #3

Obecnie mam głosniki z Creative i niestety, jak chce tylne głosniki rozstawić na szafce z lewej strony pokoju i na parapecie przy oknie to owszem, na parapet super wystarczy kabel, ale niestety po lewej stronie pokoju jest problem i mam drzwi… a tam listew nie ma :frowning:

(system) #4

Przestawić łóżko i keyboard miejscami. Obecna pozycja jest niezdrowa. Następnie subwoorfer pod keyboard, frontowy na parapet lub nad okno, boczne na końce parapetu lub na boki ściany okiennej, tylne na szafkę (lewy tył) i komodę (prawy tył). No i przewody za listwami.

(S P I D E Y) #5

Problem jest taki, że subwoofer raczej nie dosięgnie do komputera który jest pod biurkiem… a musze mieć podłączony dźwięk do komputera. No i problem jest przede wszystkim z głośnikiem na szafce (lewy tył), bo kabel będzie musiał przechodzić przez drzwi… innej opcji nie widze.

(system) #6

Myślałem o szafce (lewy tył), czyli przed drzwiami (patrząc od strony okna), a nie szafie. Ponadto to, gdzie postawisz subwoorfer nie ma żadnego znaczenia z punktu fizjologii ucha ludzkiego. Człowiek nie rozróżnia kierunków, z których dochodzą niskie tony, np. z subwoorfera.

(pstrowsky) #7

Okablowanie kładziemy w bruzdach wykutych w ścianie bądź pod posadzką, najlepiej w odpowiednim tunelu, pamiętać jednak trzeba żeby sprawdzić którędy idą kable od elektryki. Lub jeśli nie chce Ci się kuć to można jak już wcześniej wspomniano zamaskować je pod listwą przypodłogową wtedy prowadzisz kable po całym obwodzie pokoju (nie przez drzwi). Kable dostępne są w dowolnych ilościach w dowolnym sklepie z elektroniką i w niektórych sklepach z wyposażeniem domów, to samo tyczy się gniazd w które wpinamy przewody głośników. Warto pamiętać żeby zawsze kupić nieco dłuższy kabel (z zapasem metra) w razie jakby w trakcie montażu wynikły jakieś zmiany. To nie jest jedyny dobry sposób na dowolne rozprowadzenie systemu nagłośnienia w pomieszczeniach, można jeszcze posłużyć się zestawem radiowym ale ja osobiście wolę kable. BTW biurko powinno stać pod oknem a łóżko na miejscu klawisza lub biurka.

(S P I D E Y) #8

Niestety, ale:

• Nie podoba mi się, jeżeli biurko będzie stało przy oknie, bo wtedy siedzę tyłem to drzwi.

• Jeżeli Łóżko jest zamienione z keyboardem, to wtedy pokój jest baaardzo wąski i wygląda nie korzystnie.

(pstrowsky) #9

Mnie to bez różnicy, ważne żebyś się czuł w tym pokoju dobrze.

(dzejdzej) #10

Ja swoje głośniki Logitecha 5550 (które polecam, bo mocą wymiatają) powiesiłem na ścianie pod sufitem a kable wrzuciłem w listwy maskujące również pod sufitem. kabli nie widać a i grają dobrze. Pokój masz podobny do mojego czyli tak zwany wagon, idealnego efektu nie będzie ale na pewno zestaw 5,1 da rade

(slawex1983) #11

Ja kable puściłem pod dywanem. A ich długością się nie przejmuj, gdyż zawsze możesz je przedłużyć.