Rozmieszczenie głośników 5.1

Witam. Mam głośniki Logitech X-540 i chciałbym je jakoś logicznie rozłożyć żeby dały jak najlepszy efekt. Poniżej jest rysunek poglądowy mojego pokoju. Proszę o rady gdzie rozmieścić głośniki żeby był jak najlepszy efekt :slight_smile:

t7ogqmpj902y94hzxt_thumb.png

Masz mniej więcej rozdział pokoju jak ja więc subwoofer rzecz jasna na podłodze obok biurka lub pod tak żeby conajmniej 15cm od niego nic sie nie znajdowało.2 głośniki z dwóch stron obok monitora na biurku,1 głośnik na parapecie przy oknie skierowany ku Twoim uszom a pozostałe 2 to jak sie Tobie podoba,musisz sam sprawdzić przy jakich ustawieniach jak grają ale proponowałbym na ścianie na wysokości głowy

Nie wiem co to za segment, jaką ma wysokość. Głośniki powinny być mniej więcej na wysokości uszu, dwa z tyłu (np. na segmencie) symetrycznie względem biurka, dwa z przodu na biurku obok monitora, jeden tam gdzie monitor, subwoofer może być gdziekolwiek, np. na podłodze koło biurka.

Gdyby na segmencie nie dało się ustawić na wysokościu uszu mogą być wyżej, dźwięk będzie z tyłu nieco z góry leciał, ale trudno.

Podczas odsłuchu na łóżku nie będzie zbyt dobrego efektu stereo, ale nie da się by był równocześnie na łóżku i krześle. Zawsze można jeszcze słuchawki dociągnąć do łóżka.

Chyba żeby trochę przemeblować pokój.

Biurko na ścianie gdzie okno, może kawałek segmentu na ścianie gdzie było biurko, dwa tylne głośniki na ścianie gdzie wejście i łóżko.

Głośniki 5.1 dobre są do pokoju dedykowanego dla komputera, czyli do wielkiej amerykańskiej chałupy. W normalnym pokoju raczej trudno je rozstawić.