Rozmyta czcionka w najnowszych sterownikach (260.99)

Witam.

Postanowiłem zmienić w końcu sterowniki karty graficznej (9600GT) z leciwych już 174.74 na najnowsze 260.99 (by nowsze gry lepiej śmigały). Problem jest w tym, że po zainstalowaniu nowszych czcionka stała się rozmyta i jednocześnie poszarpana, bardzo utrudnia to czytanie tekstu w Internecie. Może zobrazuję problem:

85c3b331.jpg

Co z tym zrobić? Od wczoraj się już z tym męczę i nie mam pomysłu na rozwiązanie.

* Monitor i kabel są na pewno dobre

* Rozdzielczość natywna 1920x1080, odświeżanie także takie samo (60Hz) jak na starych sterownikach

* Screeny zrobione zostały w ciągu kilku minut (ponownie zainstalowałem starsze sterowniki)

* Clear Type nie wygląda tak, jak powinien

* Windows 7

* Ustawiłem w Panelu NVidia wszystko na jak najlepszą jakość, bezskutecznie

* To już kolejny denerwujący mnie problem/bug w sterownikach zielonych, czas na ATI?

obrazek nic wielkiego nie ukazuje poza tym, że ten z nowszymi jest nieco większy, za niska jakość :stuck_out_tongue: poza tym nowe stery nie wiele wnoszą do starych kart, wróć do sprawdzonych.

Obrazek jest chyba w najlepszej jakości jakiej może być. Zrobiłem screeny zapisane w full jakości w .png, powycinałem w PS i później zapisałem w najlepszej jakości jaka jest .jpg. Pisząc tego posta niektóre literki są bardzo cieniutkie.

Mhm, zwłaszcza, że na starych najnowsze gry ledwo chodziły na średnich a teraz mogę sobie pozwolić na wysokie detale w 1920x1080. Jak już pisałem wcześniej, chcę sobie w końcu coś zagrać.

Spójrz chociażby na tę ikonkę Firefoxa 4. Przecież na nowszych jej jakość jest tragiczna, pikselowata.

co ty gadasz szefie :stuck_out_tongue_winking_eye: ? zainstalowałeś nowsze stery i ci wszystko śmiga w fhd :smiley: a na starszych nie :smiley: ? coś nie chce mi się wierzyć w ten skok wydajności :P, co do meritum, to elementy są powiększone / pogrubione, może to jakiś efekt zajrzyj do panelu sterowania nvidia :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie mówię, że wszystko mi nagle zaczęło śmigać w fhd. Musiałem mieć zainstalowane 174.74 do jednej gry, w którą gram przez sieć (rFactor), ponieważ wszystkie nowsze powodowały konflikt na tej linii i co jakiś czas miałem czarny ekran na kilka sekund (gra się zawieszała). Zresztą, jest to dość popularny problem gier z silnikiem GMotor2.

Jednak to nie o tym mowa. Przykładowo w Mafii II wydajność skoczyła tylko o kilka FPS, ale przykładowo w WRC 2010 czy Split Second (tylko to na razie uruchamiałem, nie mam wielu gier) w 1920x1080 i najniższych detalach miałem pokaz slajdów. Po instalacji nowych sterowników w końcu wszystko działa płynnie. To nie są jakieś super wymagające gry (a pewnie myślisz, że mi teraz wszystko chodzi na full :stuck_out_tongue: ), ale jak widać różnica w ich wydajności jest spora.

Panel sterowania Nvidia chyba znam już na pamięć. Są tam tylko ustawienia dla 3D (nawet jak dam każdemu najlepszą jakość to różnicy nie ma), rozdzielczość, kolory i nic ciekawego.

Wokół niektórych literek na białym tle jest nawet taka ciemna fioletowa obwódka. Tym razem to mi nie chce się wierzyć, że w przeciągu tylu wersji sterownika zieloni przyzwyczaili użytkowników do gorszej jakości wyświetlanego obrazu (czcionek), może kosztem lepszej wydajności?

Jest to dla mnie uciążliwe, ponieważ przez długi czas cieszyłem się dobrą jakością wyświetlanych literek i różnica jest dla mnie kolosalna.

a próbowałeś inne z rodziny 2xx ??

Spróbuj tak:

PPM na pulpit -> Personalizuj -> na dole po lewej stronie “Ekran” -> z menu po lewej stronie “dopasuj tekst ClearType” i przejdź przez kreator aby ustawić jak najlepszą dla Ciebie czcionkę

Przez tego kreatora przechodziłem już kilkukrotnie. Oczywiście przy każdej z czterech prób wybierałem najlepszą czcionkę, ale żadna z nich nie była optymalna. Każda miała jakieś swoje wady, to poszarpana, to za chuda itp.

Jeszcze nie, ale przecież chyba najlepiej śmigać na najnowszych sterach.

Dla zobrazowania problemu (może jeszcze nie każdy dostrzegł) oddaje wam w ręce kolejną część ekranu:

f875e538.jpg

To nie jest ani powiększone, ani zniekształcone, ani mocno skompresowane - tak to prostu mam!

I co o tym sądzicie?