Różna interpretacja styli przez IE i FF

Witajcie, dlaczego jest różna interpretacja styli przez IE 6 i FF3. W IE jest taka jak wygląda w przygotowaniu tzn. taka jak powinna, a w FF niedziałają skrypty kolory są inne. Dlaczego?

Każda przeglądarka sama interpretuje kolory. Używasz słownego zapisu (white, black itp.), czy szesnastkowego?

A co do skryptów, IE źle interpretuje standarty. Ale nikt do konca nie zgadnie, pokaż te skrypty, albo stronę.

szesnastkowego , IE inerpretuje właściwie to FF ,źle

Odwrotnie, to Fx dobrze a IE źle, widać masz błędy w css które IE ignoruje a Fx wyświetla zgodnie ze specyfikacją WC3.

Pokaż kod, bez tego można tylko gdybać.

To wiadomo tylko dla IE

{scrollbar-face-color:#fa0;

scrollbar-hightlight-color:#fa0;

scrollbar-shadow-color:#fa0;

scrollbar-3digiht-color:#fff;

scrollbar-arrow-color:#fff;

scrollbar-track-color:url}

Niepoprawne

hr{size:5px; width:100%; border-style: dashed; border-color:#080;}

Błąd

a:active{color:ff0;}

.bold {text-decoration: bold;}

.d1{width: 10%; font-family: arial; font-size: 12pt; color:#088; cellspading: 5px; background-color:#da2;}

.d2{width: 50%; font-family: arial; font-size: 12pt; color:#088; cellspading: 5px;}

.d3{width: 25%; font-family: arial; font-size: 12pt; color:#088; cellspading: 5px;}

.obramowany4{border-style: double; border-width: border-color:#a22; 3px; width: 60%;}

Wszystkie obramowania skrócić do postaci

border: 3px groove #kolor

brak koloru czasami

Nie chcę mi się całego kodu przeglądać, ale popraw go, IE jako głupia przeglądarka takie błędy ignoruje.

Na koniec rada, używaj edytora który koloruje składnie, widzisz wtedy błędy wyraźniej.

Notatnik nie koloruje a wzystko pisałam zręki.

hr{border:0;height:3px;background:#080;color:#080;}

Kolory powinny być takie same lub bardzo zbliżone pod warunkiem że nie będzie błędów w css. Wystarczy jeden błąd i cały arkusz się sypnie gdy tymczasem IE tego nie zauważy.

fx groove wyświetla, ale po co pisać tyle kodu zbędnego gdzie określasz każdy parametr oddzielnie?

Notatnik nie służy do pisanie stron, notatnik to edytor tekstu , użyj np. edytora KED2.

Prawdopodobnie przez błędy lub nie pisanie koloru fx kolor dziedziczy z elementu nadrzędnego i stąd różnice.

Ot co Ci _Puma_ mówi to czysta prawda, jeśli jego zdanie Ci nie wystarczy. A jak wygląda sytuacja w Operze i Safari (je też trzeba brać pod uwagę)?

Dlaczego nie ma on(KED 2) kodu charset=iso-8859-2"-jest on zbyteczny jak wygląda strona pisana w WINDOWS -1250 (bez krzaczków)

Ok. jak chcesz, ale piszesz nieprawdę :wink: Ktoś kto ogląda Twoją stronę pod innym systemem niż windows to zobaczy krzaczki, stron nie piszę się w kodowaniu windows. A edytor jest praktyczny, gdybyś go używała to nie było by takich błędów w kodzie.

Jest wogóle możliwość aby sprawdzić obecny zapis styli w KED .Jeśli tak to proszę o info krok po kroku . Już mam KED 2.

Zainstaluj aptana studio, bardzo dobry pakiet do html/css. Masz tam rowniez validator, ktory wyrzuci Ci od razu bledy z numerami lini.

Jest on darmo? jeśli tak , skąd go ściągnąć?

Pod latarnią najciemniej… http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Studio+1.1

Tak wiem, już trafiłam bo po zadaniu pytania spróbowałam znaleźć w vortalu ijest ,ale wielkie dzięki za link

Czy ten program jest po polsku ? Bo uruchomiłam go i cżęść jest po polskua część po angielsku jest możliwośc ustawienia go w całości na angielski lub polski. Dajcie drogę krok po kroku. Dzięki.

Ja uzywam tego i nie zauwazylem aby czesc programu byla po angielsku, moze mi sie nie rzucilo w oczy, a jaka konkretnie czesc masz na mysli?

wzystkie paski jak ustawić na polsk?i

Gdzie i jak można ustawić język programu w Aptanie?

hmm… ze tak powiem, myslelm ze aptane mam po polskiemu, a tu myk… sobie wlaczylem i jest po angielsku :P, liczac to na to nie zwróciłem uwagi…

kalina: a zajrzalas np na strone domowa/forum tego programu? do dzialu FAQ albo dokumentacji?