Różna praca takich samych pen-drive'ów

Witam. Mam pen-drive Kingstona 1 GB i taki sam ma mój brat. U niego mój pen-drive jak pracuje pomimo, że z niego nie korzystam aktualnie to świeci cały czas światełko. Jego u niego na kompie tego nie robi. Dodam, że nie chodzi mi o kopiowanie czy zgrywanie z nich bo tutaj oba migają i wiem ze to norma. I jeszcze jedno: u mnie mój pen-drive pracuje tak jak jego na jego kompie czyli nie świeci sie jak nie korzystam.

Jakie wersje USB ? może ty masz 1.1 a brat 2.0. Jesteś pewien że pendrivy są identyczne?

a tu racja, ale nie do końca.Brat chyba ma 1.1 a ja na pewno 2, bo u niego coś tam wyskakuje jak sie podłącza, że: “to urządzenie może pracować szybciej, jak ble ble ble-nie pamiętam”. To jest więc możliwe ale jeśli na jednym kompie oba pendrivy pracują różnie to jest dziwne. Pen-drivy na pewno są takie same. Oba Kingstona jeden GB tyle że w róznych miejscach kupowane. Oba są takie:

17a5d4eef4e47521.jpg

są kingstony d,t dtII, dtIIplus i elite na pewno maice 2 te same modele?

obaj mamy DTI, czyli Data Traveller jedynkę.

Może różnią się softem?

nie, bo wczoraj właśnie robiłem u niego formatkę i po niej oba pracowały tak dziwnie. Chyba, że chodzi Ci o soft zawarty w tych pen-drive’ach?? o jakieś tam zawarte stery choć z drugiej strony jak w takiej małej bźdźince jaką jest pen-drive może być jeszcze soft :wink: ??

soft to może zbyt duże określenie, ale musi być tam jakiś moduł chociażby do sterowania diodą :slight_smile:

To napewno wina portu USB. Ja mam taki pendrive, i u mnie na porcie 1.1 są identyczne objawy jak opisałeś, na 2.0 jest równierz tak jak napisałeś, więc to raczej norma:D