Różne firmy tej samej karty graficznej


(master of disaster) #1

Witam!

Chcę kupić ATI Radeon HD 4850, patrzę a na internecie, są inne firmy a ta sama nazwa, np Asus Radeon HD4850, HIS Radeon HD 4850, Gigabyte Radeon HD 4850 itp. Czy to się czymś różni i dlaczego jest aż tyle firm tej samej karty ? :o

Pozdrawiam :wink:


(Kylek) #2

Od kilku już lat ATI (obecnie AMD) nie sprzedaje swoich kart bezpośrednio - robią to inni producenci sprzętu, stąd mnogość firm sprzedających Radeony. Same karty w zasadzie różnią się tylko wyglądem, ale czasami także i osiągami (bo producenci np. nieznacznie podkręcają układy referencyjne). Z doświadczenia wiem, że dobre Radeony są od Saphire-a i Gigabyte-a, innych nie miałem okazji testować. Używałem też Radeona HIS - był OK, ale z uwagi na to, że była to karta klasy home jej wydajność nie była rewelacyjna.


(Adalbert) #3

Ile masz kasy?


(Licence) #4

Tutaj masz link do polecanych kart graficznych w różnych przedziałach cenowych. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /5577.html . Jeśli chodzi o Radeona HD4850 to polecane są karty gigabyte z chłodzeniem zalmana, gainward oraz his.


(pakeroso) #5

Wszystkie te karty różnią się w zasadzie tylko wentylatorem, z HD 4850 ja polecam ASUSa z chłodzeniem Glaciator - za oknem 30 stopni w cieniu, a karta ma 55 :slight_smile:


(master of disaster) #6

Ok Dzięki.

Tak do 500zł...

Czyli co, rozumiem że najlepszy wybór HD4850 był by z Gigabyte ?

Bo jak widzę to ceny nie różnią się tak strasznie...

http://www.ceneo.pl/1568258

Pozdrawiam

@edit:

zauważyłem też że Gigabyte ma 1gb a asus czy inne 512mb ?!


(Adalbert) #7

W tej cenie masz dobrego Asusa z Glaciatorem http://www.gral.pl/preview/Asus/Radeon_ ... _0_49.html http://www.agito.pl/karty-graficzne/asu ... 248:372748 http://www.agito.pl/karty-graficzne/asu ... 248:372748

512MB spokojnie starczy tej karcie, a chłodzenie Glaciator bardzo dobrze spełnia swoją rolę (chłodzi dobrze i cicho).


(master of disaster) #8

Ehh bo już się trochę pogubiłem :hmmm:

Konkretnie, jaka firma będzie najlepsza ??


(Adalbert) #9

Obecnie Asus z Glaciatorem jest dość tani, więc jego chyba najsensowniej brać.