Różne kolory folderów systemowych i nie tylko

Witam

Po wejściu w:

komputer/OS(C:)/Program data …znajdują się foldery, które są w dwóch kolorach, jedne w tradycyjnie czarnych, inne w niebieskim. To samo jest dalej, jak się wejdzie w podfoldery…

Co to znaczy i skąd się wzięło? Podejrzewam, że kiedyś bawiłem się jakimś programem do odblokowania systemu, bo pomimo że to mój laptop, to nie mam do jego plików dostępu…więc szperałem i znalazłem jakiś program typu unlocker…

Być może nie użyłem go właściwie, a na pewno nie uzyskałem pożądanych rezultatów w postaci pełnego dostępy do mojego systemu, co zresztą mnie irytuje.

Ale czy te kolory można zmienić bez reinstalacji? Czy one w ogóle coś znaczą? Czy w czymś mogą przeszkadzać?

Kolory ikon, czy tekstu ? Jeśli to tekst nie dokończyłeś kompresji dysku. Jeśli ikony to nie mam zielonego pojęcia, wszystkie powinny mieć tą samą ikonę musiałeś ręcznie zmieniać poszczególne, ew jakimś programem.

kolor teksty kolo ikon naturalnie, źle się wyraziłem. Jak to w takim razie naprawić/doprowadzić do użytku?

Właściwości partycji. I odznaczasz kompresuj pliki. Klikasz ok. I czekasz, aż zrobi się do końca.

Na niebiesko są zaznaczone pliki i foldery które są rzadko używane i z tego powodu dla oszczędności miejsca są skompresowane. Oczywiście gdy zajdzie potrzeba ich użycia, to nie będzie z tym żadnych problemów.

Widocznie gdy robiłeś porządki na dysku jakimś programem, to zaznaczyłeś opcję opisaną mniej więcej tak: “Kompresuj pliki rzadko używane”.

być może tak zrobiłem, nie pamiętam już. Dzięki.

W “Panel sterowania” --> “Opcje folderów” powinno dać się wyłączyć to kolorowanie, jeśli Ci przeszkadza.

a możesz mi powiedzieć, gdzie konkretnie to wyłączyć filo11? załączam screen.

http://img.liczniki.org/20110711/opcje_folder_w-1310405167.jpg

Zakładka ‘View’. W polskiej wersji Visty (w Win7 raczej analogicznie) ta opcja nazywa się: “Pokaż zaszyfrowane lub skompresowane pliki NTFS w kolorze”.

dzięki :slight_smile: zrobione.