Różne problemy przy windowsie 7 - niekompatybilność

(Ewelina Kilianska) #1

... programów czy wadliwy sprzęt?

Witam,

ja też mam problemy z dźwiękiem (i nie tylko przy nowym windowsie 7) i nie wiem, czy to nie jest wina samego komputera - może kupiłam komputer w którym coś nie styka, bo mam bardzo dobre głośniki które ze starym komputerem i windowsem XP współdziałały bez zarzutu. Teraz dźwięk działa od przypadku, np podczas oglądania filmu nagle sie wycisza, tak że słychać go jak szept, potem sie włącza, czasem sam z siebie, czasem trzeba poruszyć głośnikiem lub kabelkiem. Poza tym normalnie głośniki ustawione na moc maksymalna kiedy nic nie odtwarzam są cicho, a czasem tak jakoś dziwnie charczą - trudno opisać ten dźwięk. Oczywiście mam problemy również z GG - wpisuje wiadomość w okno rozmowy po czym klikam enter lub przycisk WYŚLIJ aby wysłać i nie wysyła póki nie zminimalizuje okna. Jak zminimalizuje to gg wysyła moja wiadomość kilkakrotnie a do mnie przychodzi komunikat, ze to rozmówca wysłał wiadomość do mnie. tak było i przy nowym gg i przy gg 10. Poza tym NERO, SUBEDIT PLAYER i inne programy tez nie za bardzo chcą się otworzyć przy tym windowsie. jakie rozwiązanie tego problemu proponujecie? (W tej chwili się okazało, że po zmienieniu skórki gg z WIELKI BŁĘKIT na inną problem z wysyłaniem zniknął (???).

Pozdrawiam i czekam na wasze porady!

(Monczkin) #2

emilia85 , nazwij temat konkretnie i popraw błędy - na forum używamy polskiej pisowni. Przeczytaj regulamin forum. Inaczej temat zostanie usunięty.

(Joni987) #3

Czy jak podłączasz inny sprzęt to wszystko działa normalnie? Może gdzieś dźwięk jest programowo mocno ściszony, np. w regulacji głośności.

Może kabel od głośników gdzieś słabo styka.

próbowałaś reinstalacji sterowników od dźwięku?

cd. gg to może spróbuj na jakieś starszej wersji, lub aqq

(Ewelina Kilianska) #4

No właśnie to wygląda tak, jakby kabel od głośników gdzieś słabo stykał. Komputer jest nowiutki, ale może to on ma jakąś wadę? Dociskałam kabel i było ok przez kilka dni, innym razem przez kilka minut - nie ma reguły. Wszystko działa idealnie, oglądam film i jestem kilka metrów od komputera i dzwięk nagle stopniowo zanika, potem pojawia się, czasem sam, czasem po mojej ingerencji... Przez pierwszy tydzień użytkowania tego komputera nie było tych problemów, zaczęły się jakieś trzy - cztery dni temu.

(Adio741) #5

jakie masz dokladnie głośniki?

(Ewelina Kilianska) #6

Logitech, ale nie znam ich dokładnej nazwy... (takie jak te http://www.skapiec.pl/img/102079-50-1-l ... x_530.html jeden taki duży - główny i dwa małe pionowe, na zdjęciu jest jakiś bogatszy zestaw) Wiesz, do tej pory działały bez zarzutu...

(Adio741) #7

może siada Ci potencjometr tak jak u mnie w crativach, masz do nich pilot na kabelku czy w przy głosniku sie zgłasnia?

(Ewelina Kilianska) #8

przy głośniku... do tej pory nic się nie działo, dopiero po podpięciu do nowego komputera i to tez nie od razu. Dodatkowo wczoraj kiedy ustawiłam je na maksymalna głośność i nie włączyłam żadnej muzyki itp. to zaczęły tak jakoś głucho buczeć... normalnie cicho szumią a w ramach zgłaśniania ten szum robi sie wyraźniejszy ale wciąż cichy - ledwo słyszalny. Dzisiaj znowu jest ok, ale wczoraj głucho buczały. Może to Cie naprowadzi na to, z czym jest problem.

(Adio741) #9

jak wcześniej wszystko było ok to mi wygląda na problem ze sprzętem( coś z głośnikami lub z kartą dźwiekową) a nie ze sterownikami. Najlepiej jak byś je podłączyła np. pod mp3 czy innego kompa i sprawdzila

(Newton) #10

Kabel jest wadliwy i tyle. Coś tam poszło w nim gdzieś po drodze.

Jak głośniki są na gwarancji to je wymień.