Różne taktowania - Ram będzie współpracował?

Witam, czy dwie kostki ram po 512mb, ale o różnym taktowaniu, tej samej pojemności mają prawo współpracować? (pierwsza 333mhz, druga 400mhz) ?

Procesor: AMD Sempron, 1400 MHz (7 x 200) 2500+

Płyta Główna: Epox EP-8KDA3I

Będą chodzić na 333MHz, czyli ta 2 kość 400MHz będzie miała obniżone taktowanie na 333MHz.

Aha, dobrze wiedzieć. Mam podłączone dwie kostki, ale nadal system widzi tylko 512mb. Kostki na pewno działają, bo pojedynczo czyta przy każdej 512mb ram. Jakieś pomysły ? :wink:

System: XP sp2

Widać nie współpracują. Zawsze powinno się kupować jednakowe kości i nie chodzi tu tylko o taktowanie.

Nie bardzo miałem możliwość kupienia takich samych. Obydwie są używane. Nie ma jakichś magicznych tricków na wykrycie drugiej kostki? :slight_smile:

Spróbuj ponieść timingi i ewentualnie napięcie zasilania RAM - ale nie przegnij, kostki są używane.:mrgreen:

To nie jest prawda. W związku z brakiem standardu dla DDR400, pamięć ta wymusi taktowanie jeszcze niższe tj 266MHz. Można spróbować ręcznie ustawić taktowanie na DDR333. Mogą także wystąpić dodatkowe problemy. Tak, więc jedyne wyjście to ręcznie ustawić wszystkie parametry pamięci (nie korzystaj z ustawień AUTO układu SPD). Max możesz ustawić DDR333 ale jak pisałem, jest to możliwe przy ustawieniach manualnych (AUTO ustawi 266).