Różne temperatury

Witam.

Mam pytanie odnosnie temperatur w moim kompie.

untitled1nx3.th.jpg

Temperatury zaznaczone na zielono- wszystko jasne,no prawie wszystko.

Natomiast nie rozumiem o co chodzi z zaznaczonymi na czerwono.

Everest w ogóle nie wykrywa tego czujnika, speedfan pokazuje jako PCI BUS a wiec grafika, ale co ma w takim razie znaczyć CHIP AMD K8?!

Wiec czego to w koncu temperatura bo chyba nie procesora. Everest pokazuje temp. procesora i to sie pokrywa z Temp1 (zielone zaznaczenie) w speedfan-e.

I ostatnie pytanie. Co to za temperatura Temp1 (na niebiesko) w speedfan-ie? Everest tej temperatury rowniez nie widzi.

powiem ci kródko. takie programy potrafią przekłamywać. najlepiej temperature sprawdzić w Biosie.

To ze mogą przeklamywać to wiem, ale o to nie pytam. Chodzi mi o to co pokazują.

zgadzam się z tym co napisał Core 2 Duo te programy pokazują nieistniejące temperatury, najbardziej wiarygodny jest chyba Everest ale bios najmniej kłamie

U mnie na nowej płycie Asusa M2N trzy programy pokazywały co innego - i co ważne - wszystkie pokazywały głupoty , więc jesli komp chodzi stabilnie i nic się nie dzieje - olej te wskazywania :slight_smile:

Bios pokazuje mi te same temperatury co everest czyli plyte, procesor i chipset o tych samych wartosciach, innych nie wyswietla.

Czyli speedfan ma poczucie humoru i wymyslil sobie pozostale?

Z kompem najmniejszych problemow nie mam, pytam z czystej ciekawosci.

na to wychodzi. :wink:

Ok, dzieki.