Różne wartości PINGu w różnych testach

Witam. Chciałbym się zapytać, czym różni się PING który sprawdzamy sobie w konsoli CMD po wpisaniu np. ping -t www.wp.pl a ten który sprawdzamy na stronce do pomiaru pinga (Pingtest) czy grach/komunikator, ponieważ mam taki dziwny problem że w konsoli mam ping 50 +/- a jak sprawdzam na stronce (w tym samym czasie) czy też w obojętnie jakiej grze sieciowej to pokazuje mi 200-400?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Z rób ping na ten sam adres co robi gra czy komunikator. Nie będzie wtedy różnicy.

Wiem że nie będzie, ale pytanie mam dlaczego tak jest? Zawsze miałem tak że pingi miałem w konsoli, grach, komunikatorze oraz stronce a teraz mam jak mam :confused:

Bo adres www.wp.pl jest w polsce a np serwer World of Tanks w amsterdamie ?

Bo bo na serwerach gier ping zalezy co się dzieje, ilu ludzi, czy jakiś złoczyńca nie bruździ im etc

Bo Twój dostawca netu leci w balona

Bo może masz wirusa na kompie lub inne dziadostwo

Bo dzielisz z kimś łącze a ta osoba ściaga filmy itp

 

 

Można by zrobić listę na 100 pozycji

Przyczyn może być dużo. Na ping wpływa odległość od serwerowni, używane programy, problemy z ISP, zaśmiecony komputer lub współdzielone łącze. Nawet odległość od routera - w przypadku urządzeń łączących się przez Wi-Fi może niekorzystnie wpływać na ping.

Bo napisałem “np.” a nie że to musi być wp.pl, a np. serwry WT, D3, WoT, GW2, AION itp itd. też leżą daleko i z tego względu polscy gracze nie będą grali w takie gry ze względu na duże pingi

Bo bo czemu same gry od razu, napisałem gry/komuniatory typu TS/ pingtest

Bo to całkiem możliwe ale nie weim jak im to udowodnić :confused:

System ma 2 dni i nie dziele z nikim łącza, dla jasności 4Mbit/s radiówka po kablu

Problem z pingiem występował zawsze?

Niczym. Ping to aplikacja, która testuje łączność i przy okazji podaje wartość opóźnień. Dlatego we wszelkich aplikacjach pokazujących opóźnienia przyjęło się nazywać to pingiem. Zaś same wartości zależą od kilku czynników, dlatego możesz mieć rozbieżności.

Nie, pojawił się pare tygodni temu.

 

 

 

Ale aż takie rozbieżności, w kosoli cały czas 50 +/- a w innych testach raz dobrze a raz 200-400 ?

Ty testujesz jakiś serwer, a pingtest zupełnie inny, który może być obciążony. Pingtesty często przekłamują.

Rozmumiem co chcesz powiedzieć, ale u mnie jeśli wskakuje ping to jest to odczuwalne bo na komunikatorze zaczyna mnie ścinać a w grze też czuć bo wszystko się “ślizga” więc raczej rzeczywiście ten ping skacze a nie jest “fałszywy”.

Kiedyś grałem w gry (strzelanki) i przy pingu 200ms robiłem headshoty, a problemy zaczynały się przy 600ms. Napisz co to za komunikator i jakie masz opóźnienia, że Cię ścina.

PS co to w ogóle znaczy “ścinać”? Rozłączać?

 

Lagi ma poprostu, ale tu trzeba by indywidualnie testować.

 

Zrób pinga na nk.pl

 

Przy 100% obciążenia łącza bo akurat coś ściagam.

Badanie nk.pl [195.93.178.5] z 32 bajtami danych:

Odpowiedź z 195.93.178.5: bajtów=32 czas=229ms TTL=59

Odpowiedź z 195.93.178.5: bajtów=32 czas=51ms TTL=59

Odpowiedź z 195.93.178.5: bajtów=32 czas=66ms TTL=59

Odpowiedź z 195.93.178.5: bajtów=32 czas=52ms TTL=59

 

co z tego że tam 51ms jak policzysz średnią to ile wyjdzie ? 99.5ms i tak właśnie liczą programy i gry, a różnie maja ustawione, D3 co 5s, WoT zależy od addonu, WoW co 2s

 

Jak łacze jest nie obciążone to ten ping wynosi 10-15ms.

 

A sprawdzałes jak coś ściagasz czy predkość jest stabilna ?

 

 

Warto też zainteresować sie podobnym problemami na forach gier i programów które używasz np:

 

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/450242-problem-z-naglym-spadkiem-fpswzrostem-ping-rozwiazanie/

Ścina czyli przerywa (Gdzie wy jesteście, Gd… w… j…cie) a komunikator to TS3 (pingi czasami przekraczają 400 a średnio około 300) i na czterech różnych serwerach jest to samo.

 

Chodzi o to że nigdy nie miałem takich problemów, ping w granicach 50 +/- wszędzie, a zaczęło się psuć pare tygodni temu. Na początku przy skokach pingu (konsola stały niski ping) miałem też spadki transferu i to gróbe, zacząłem dzwonić do dostawcy i coś porobili, właśnie, coś porobili, tylko że wysoki ping został a spadki transferu mam dopiero przy około 300 pinga (rzeczywisty transfer 380-490), jeśli mam już ponad 350 to transter potrafi spaść nawet poniżej 100

 

PS. Jeśli chodzi o to że coś mi komp nawala, to pożyczyłem lapka od kumpla i jest to samo.

Potestuj tak przez 2 do 4 dni najlepiej poleceniem ping. Jeśli zaobserwujesz problem, to zgłoś to ISP, bo być może problem leży u nich.