Różne wersje windowsa - czy win jest wart swej ceny?

Windows 7 jest w różnych odmianach: Home Premium, Ultimate, Professional, Enterprise itd. To ostatnie rozumiem dla firm, home dla użytku domowego.

Co to są te pozostałe ULTIMATE i Professional? Tam są jakieś z literką N.

PS

Czy Waszym zdaniem windows jest wart swojej ceny? Przez wiele lat uważałem, że to straszne zdzierstwo, ale teraz mam wątpliwości. Za te pieniądze dostajemy stabilny OS z wsparciem na kilkanaście lat (mówię, o win7).

7 ze wsparciem do 2020r, więc czy się to kalkuluje musisz zdecydować sam. Cena nie jest wbrew pozorom taka wysoka w wypadku licencji hp / prof. W porównaniu z ceną innego oprogramowania, gdzie masz licencję na rok / kilka lat (chodź nikt ci tego nie napisze np na grze). Potem możesz se co najwyżej w sp pograć, albo ze znajomym, a jak wyjdzie jakiś nowy procesor możesz się z nią pożegnać :))

Debiana masz za darmo, z dożywotnią aktualizacją :slight_smile: A co do stabilności można polemizować :stuck_out_tongue: Chcesz stabilności kup sobie mac’a :slight_smile:

Home nie znaczy, że tylko do użytku domowego, nikt nie zabrania używać go w firmie, tak samo jak Ultimate możesz używać w domu.

A to czym się różnią to byś wiedział po kilkunastu sekundach romansu z Google:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … ts/compare

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … n-editions

Windows wartuje swojej ceny, napisz swoje wymagania, to powiem jaką wybrać wersję.

Ja używam od niedawna Windows 7 Ultimate 32 Bit i jest lepszy od XP.

I napisz, czy szukasz systemu ŁATWEGO W OBSŁUDZE.

jeśli jest ci potrzebne szyfrowanie danych zabezpieczenia różne za 1000zł to kupuj ultimate ale jeśli chcesz mieć to samo tylko z HP i darmowymi programami do zabezpieczania to wydasz tylko góra 600zl

ogólnie nie rozumiem ludzi którzy mówią że ultimate jest najlepszy chociaż szybkość działania jest taka sama lub nawet większa w HP(już nie mówią że ludzie nie sprawdzali obu systemów oraz wydali 2 razy więcej na ultimate zamiast kupić sobie 2 HP)

jeśli microsoft wydaje windowsa co 3 lata(a ty nie będziesz kupować Win8) a ty kupisz następny to na tą chwile używanie win7 HomePremium Box kosztuje cie dziennie niecałe 50groszy

a oem około 32 groszy dziennie