Rożne wyniki testu AntuTu w Google Nexus 7

Witam, tak jak w temacie, mam tablet Nexus 7 i dostaje wynik trochę ponad 12000, lecz na tablicy wyników dla nexusa 7 pokazane są wyniki prawie 20000, czemu tak jest i od czego to zależy?

Tablet mam kilka dni więc system jest czysty, system nie zrootowany, wiec wynik powinien być wyższy, chyba że testerzy nexusów podkręcają swoje procki w tabletach dlatego wynik lepszy.

Chcę wiedzieć jak to wygląda, ale wiem też, że benchmark AntuTu nie jest do końca wiarygodny i nie należy na nim polegać na 100 %.

Pozdrawiam

Nie wiem gdzie się takich głupot nasłyszałeś, root nie wpływa w żaden sposób na wydajność, wręcz przeciwnie, dzięki root-owi można modyfikować elementy systemu które wpływają na wydajność. Ale i tak największe różnice daje zmiana ROM, często zawierają one specjalistyczne optymalizację pod daną architekturę, czy inne hack zwiększające wydajność (czasami kosztem stabilności). Oczywiście procesor można też podkręcić co daje jeszcze większy wynik.

Gdzieś na jakimś forum wyczytałem o zrootowanym systemie, i że działa lepiej czysty system. Ja nie mam odwagi jak naradzie bawić się w custom Romy, ale nie o tym temat, byłem przekonany o tym, że skoro czysty android działa tak jak działa, to i custom Romy tez będą tak działać, lub trochę mniej wydajnie, i dostają tylko na funkcjonalności lecz jak widać myliłem się. Nie przeszkadza mi niczym wydajność mojego tableta pytam z czystej ciekawości, nic więcej:-)

O root spokojnie nie masz się o co martwić, w najgorszym przypadku wyczyścić sobie całą pamięć, ale zawsze możesz rom na nowo wgrać :). A jeżeli chodzi o custom ROM, to jak mówiłem często zawierają optymalizację pod konkretną architekturę (odpowiednie flagi kompilacji, których google nie stosuje) jak i różne hacki (czasami odbija się to na stabilności systemu, ale rzadko).

A nie powinno być tak, że jak mam nexusa to system powinien być dostosowany do niego? Chyba, że producent wgrał po prostu czysty ROM bez jakiegoś dostosowania do sprzętu, tak po prostu żeby chodziło wszystko w miarę stabilnie i z jakaś zadowalająca wydajnością. Nie mówię, że oczekuje zaraz wydajności iOS, bo raczej Android nigdy jej nie będzie mieć;-)

Teoretycznie tak :smiley: - dlaczego producenci tego nie robią? Nie mam pojęcia - z lenistwa :x ?

ASUS jakoś może w pewnym stopniu dostosowuje Romy do swoich top tabletów/smartfonów, miałem tez nadzieję, że zrobił tak samo z nexusem, lecz z tego co mówisz tak nie jest, a szkoda, ponieważ sprzęt wg mnie dużo na tym traci i nie jest do końca wykorzystany, ale raczej prędko się to nie zmieni i wpływu na to nie ma nikt z userów danego sprzętu. Ale na szczęście są osoby piszące własne custom romy:-), lecz to zabawa jak na razie nie dla mnie.

A taki mały offtop, czy to forum obsługuje TapaTalk?

Niestety TapaTalki tutaj nie ma :P, chyba że coś się zmieniło o czym nie wiem.

Widziałem gdzieś tu na forum o tym żeby była obsługa TapaTalka przez to forum:-) w końcu po to go kupiłem:-)

Mam tylko nadzieję, że nie dostane ostrzeżenia za offtop;-)