Różnica 2Gb 4Gb

Siema mam 2 Gb ramu i zastanawiam się nad dokupieniem kolejnych 2 Gb. Czy odczuje różnice w użytkowaniu, grach?

W grach pewnie tak,gry potrzebują co raz więcej ramu.Ja mam 4 gb w komputerze i windows 7 je mi 1.5 gb reszta jest wolna ale podczas gier więcej je są niektóre gry które jedzą 2 gb ramu

wg mnie 4gb warto kupić zawsze lepiej mieć więcej niż mniej takie jest moje zdanie.

Mam system 32 bitowy to mi nie będzie czytało 4Gb, prawie 0,5 gb będzie się marnowało. Może lepiej kupić 1 GB?

Mi czytało 3,25 gb

najlepiej by było gdybyś przeszedł na system 64 bit wszystko u mnie działa:)

ale jak nie zamierzasz to kup 1 gb

Nie wiem ile masz wejść do ramu

Ale można zrobić by tak 2 Gb + 1GB + 512 mb bo więcej i tak ci system nie zagospodaruje

Opcja

Przejście na 64 bity

Z tymże przy 4 giga ramu tak naprawde masz 3 bo 1 Gb zabiera windows wiec z tej prostej matematyki wychodzi że żeby mieć 4 giga tak naprawdę musiał byś mieć 5

Tego chyba pisać nie musze bo to chyba wiesz że opcja 2 wyniosła by cie ponad 1000zł (wliczam kupno windowsa X64) To mi sie nie opłaca myślisz jak chcesz grać to predzej czy później i tak cie to Czeka

Nie musi kupować 2 raz systemu skoro ma Windows 7 32 bit wystarczy że zdobędzie płytkę z 64 bit i zainstaluje za pomocą swego klucza,może też ją zamówić od microsoft ale to nie mały koszt

Jeżeli masz nawet system 32 bitowy to lepsze osiągi będziesz miał na kościach 2x2GB niż 1+2 czy nawet 0,5+1+2 - lepiej jest po prostu zarządzane

Z widoku podpisu… Twój procek i grafika gry na 4gb ramu Ci nie pójdą. :smiley: a jeśli tak to nie te co byś chciał :lol:

Edit: z naciskiem na grafe

Wszystkie gry mi chodzą,

w miarę dobra ma grafe nie gadaj u kolegi na niej gta 4 chodzi na 40-50 klatek podobny sprzęt